Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya27°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14458 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AĞBABA: 6 MAYIS DARBESİYLE 23 HAZİRAN’DA HESAPLAŞACAĞIZ

09 Mayıs 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » AĞBABA: 6 MAYIS DARBESİYLE 23 HAZİRAN’DA HESAPLAŞACAĞIZ
AĞBABA: 6 MAYIS DARBESİYLE 23 HAZİRAN’DA HESAPLAŞACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulunda YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesiyle ilgili konuştu. AK Parti tarihinin darbeciler tarihi olduğunu iddia eden Ağbaba, geçmişte kumpaslar kurarak yapılan darbelerden örnekler vererek, tarihin, darbecilerin ve diktatörlerin karşısında demokrasi için direnenleri hiçbir zaman unutmadığını kaydetti.
“Tarihimizin en uzun seçimleri 31 Mart’ta başladı, 6 Mayıs’ta sona erdi. Sözümün başında söyleyeyim: Bu bir darbedir, bu darbenin ismi de 6 Mayıs darbesidir” diyerek sözlerine başlayan Ağbaba şöyle dedi:

“Bu darbenin Türkiye’de yaşadığımız diğer darbelerden  hiçbir farkı yoktur, sadece darbe yapılırken kullanılan araçlar farklıdır. Bu ülkede 12 Eylül darbesi faşist generallerle, postallarla, tanklarla yapıldı. 12 Mart darbesi muhtırayla yapıldı. 15 Temmuz darbesi silahlarla, uçaklarla yapıldı. 6 Mayıs darbesi ise önce kurulan kumpaslarla ve YSK eliyle yapıldı. 12 Eylül-15 Temmuz darbecileri silahlarını kullanarak seçilmiş kurumlara darbe yaptı. 6 Mayıs’ta saray ve yandaşları YSK eliyle Ekrem İmamoğlu’na açık bir darbe yaptı. 12 Eylül darbesi sonuçları ile 6 Mayıs darbesi sonuçları arasında hiçbir fark yoktur, her ikisinde de seçilmişlere darbe yapılmıştır. Bu darbe bildirisine imza atanları, bu darbeyle ilgili destek verenleri tarih asla unutmayacak. Kenan Evren’in ve darbecilerin isimlerinin yanında, tarihin kara sayfalarında yerlerini alacaklardır. 6 Mayıs 1972′de Deniz Gezmişleri asanlar ile 6 Mayıs 2019′da adaleti katledenler arasında hiçbir fark yoktur.”

Başka hiçbir dönemde olmadığı kadar AK Parti döneminde darbeler olduğunu söyleyen Ağbaba, AK Parti Grubuna dönerek “Hatırlayınız, önünde ayağa kalktığınız, alkışladığınız, yüzde 49 ve 317 milletvekiliyle seçilen Ahmet Davutoğlu’na 5 Mayıs’ta darbe yaptınız. Yine, 2014′te halkın oylarıyla seçilen kendi belediye başkanlarınıza darbe yaptınız. 16 Nisan’da saat beşte mühürsüz oyları kullanarak millî iradeye âdeta hırsızlık yapıldı. 6 Mayıs’ta ise kurulan kumpasla milletin iradesine, İstanbulluların iradesine darbe yapıldı” dedi.
“Unutmayın ki insanlık tarihi aynı zamanda iyilerle kötülerin, zalimlerle mazlumların tarihidir” diyen Ağbaba konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Tarih, darbecilerin ve diktatörlerin karşısında demokrasi için direnenleri hiçbir zaman unutmadı, unutmayacak. 23 Haziran’da bütün İstanbullular güzel şarkılar söyleyecek, her şey güzel olacak. Baskıya, korkuya, zulme karşı İstanbullular ayakta ve teslim olmayacak. Sevgiyle gülerek, kucaklaşarak bütün 16 milyon İstanbul’u yöneteceğiz. Siz her türlü baskıyı, her türlü kumpası  kurmanıza rağmen bu kumpas da sizin elinizde patlayacak, 6 Mayıs darbesiyle 23 Haziran günü hesaplaşacağız. Bu ülkeyi sizlerin karanlığına teslim etmeyeceğiz.” HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika