Dolar : Alış : 12.6595 / Satış : 12.6823
Euro : Alış : 14.2793 / Satış : 14.3050
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya13°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15536 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AĞBABA: “FETÖ GİTTİ, TÜGVA GELDİ”

22 Ekim 2021
Ana Sayfa » GÜNDEM » AĞBABA: “FETÖ GİTTİ, TÜGVA GELDİ”
AĞBABA: “FETÖ GİTTİ, TÜGVA GELDİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada TÜGVA’ya ilişkin sert sözler söyledi, “Hoca efendilerini geçtiler” dedi.

TBMM Genel Kurulunda görüşülen Kooperatif Kanunu’ndaki değişikliğe ilişkin söz alan Ağbaba, Tarım Kredi Kooperatifleri’nde yaşanan yolsuzlukları ve son günlerde “devlete sızma” iddialarıyla gündeme gelen TÜGVA’ya ilişkin sert sözler söyledi.

Ağbaba, kürsüde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Kooperatif Kanunu’ndaki değişiklikler konuşuluyor. Bir kooperatif var ki, bu kooperatif hakikaten tam AKP’nin Türkiye’yi yönettiği bir çiftliğe dönüşmüş durumda. O kooperatifin ismi, Tarım Kredi Kooperatifi. Eski vekil arkadaşınız, bu sıralarda oturan Fahrettin Poyraz’ın 180 bin mi daha mı az maaş aldığı biraz önce tartışıldı. Burası bir çiftliğe dönüşmüş. Birisi eski AKP milletvekili, diğeri yardımcısı, biri kendisinin eski danışmanı, bir diğeri Trabzon eski İl Başkanı, bir diğeri Bilecik eski İl Başkan Yardımcısı vesaire… Türkiye’de ziraat mühendisi kalmamış, çiftçi kalmamış, Tarım Kredi Kooperatifleri tamamen AKP’nin eski milletvekili ve yöneticilerinin çiftliği haline getirilmiş. Bir tarafta traktörü, ineği icralık diğer tarafta Tarım Kredi Kooperatifi gözümüzün içine baka baka soyuluyor. Türkiye’de kötü bir atasözümüz var. Nedir o atasözü ‘Devletin malı deniz, yemeyen domuz.’ Millet ittifakında yapılacak ilk seçimden sonra bu atasözünü bu topraklardan sileceğiz. Ne yapacağız: ‘Devletin malı deniz, yiyen domuz oğlu domuz’ diyeceğiz.”

TÜGVA, ‘Fetullah Hoca Efendi Hazretleri’ diyordunuz ya, onu hatırlatıyor

Ağbaba açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Vakfı bile kirlettiniz. Vakıf ne demek? Vakfetmek demek. Ya insan Allah’tan korkar, kuldan utanmıyorsunuz, bari Allah’tan korkun. Ya yıllardan beri bu vakıflar insanlığın hizmetine gitmiş. Bu vakıf TÜGVA. Vakfın amacı ne? Vakfetmek, hayır yapmak, fakire fukaraya yardım etmek. TÜGVA ne yapmış? Kendi yandaşlarına iş vermiş, kendi yandaşlarına bina almış, kendi yandaşları çifter çifter maaş almış. Ya elinizi vicdanınıza koyun, içinize siniyorsa söyleyin ya! Bakın arkadaşlar, nereden örnek almış bu TÜGVA? Eski ustalarından. Eski ustanız kim: Fetullah, FETÖ eski ustanız sizin, eski ortağınız, ustanız. Maşallah onu geçmişsiniz. Bunlarda adam kayırma var mı? Var. Fişleme var mı? Var. Kamu malına çökme var mı? Milyonlarca. Okullara sızma var mı? Var. Torpil var mı? Var. Başka, askerî okullara öğrenci yerleştirme var mı? Var.Hâkim savcı yerleştirme var mı? Var. Kaymakam yerleştirme var mı? Var. Kimi hatırlatıyor? ‘Fetullah Hoca Efendi Hazretleri’ diyordunuz ya, onu hatırlatıyor. Bakın bu memlekette 3 milyon 214 bin çocuğun olduğu evde bir tek çalışan yok, her 2 gençten 1’i işsiz, 10 milyonu aşkın işsiz var. Siz ne yapıyorsunuz? Sadece keşke AKP’lileri işe soksanız. Onları da sokmuyorsunuz, kimi sokuyorsunuz? Daha dar, daha yakınlarınızı. Yeğen, ana, baba, akrabaları sokuyorsunuz. Devletin çivisi çıkmış. Genel Başkan diyor ya ‘Hesap soracağım’ Bundan hesap sorulmaz mı ya? Fakir fukara kalmadı. TÜGVA’nın akrabası, bilmem kimin yakını. Allah’tan korkun.” (HABER MERKEZİ)

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika