Dolar : Alış : 5.5398 / Satış : 5.5497
Euro : Alış : 6.1414 / Satış : 6.1524
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13916 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AĞBABA, SEÇİM GEZİLERİNE DOĞANŞEHİR’DE DEVAM ETTİ

05 Mart 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » AĞBABA, SEÇİM GEZİLERİNE DOĞANŞEHİR’DE DEVAM ETTİ
AĞBABA, SEÇİM GEZİLERİNE DOĞANŞEHİR’DE DEVAM ETTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Doğanşehir’de konuştu. “Ankara’da, İstanbul’da ‘terörist’ diyor, Malatya’da terörist dediği insanlardan oy istiyorlar. Halk kendisine ‘terörist’ imasında bulunan hiç kimseye oy vermez” dedi. Ağbaba, “Her seçimde bir düşman buluyor. Yeni terör örgütünün ismi Bostan Terör Örgütü.” ifadelerini kullandı.

Ağbaba beraberinde İl başkanı Enver Kiraz ve belediye başkan adayı Mehmet Bayram ile birlikte Doğanşehir ilçesinde ziyaretler gerçekleştirdi.

Örgütün talepleri doğrultusunda hareket ettiklerini belirterek Ağbaba, “Örgütümüz sandık istedi, sandık koyduk. Önseçimden, geçmişte belediye başkanlığı yapmış Mehmet Bayram birinci çıktı. Şimdi bir örgüt bütünlüğü içinde, sadece adaylarımız değil aday adaylarıyla birlikte partimiz çalışıyor. Yapacakları projeleri anlatıyorlar. Gittiğimiz her yerde kendi projelerimizi anlatmaya çalışıyoruz. Bu dönem Doğanşehir’i yönetmek istiyoruz. Bizde Doğanşehir’e hizmet etmek nasip olur bize.  Doğanşehir CHP belediyesi olursa bizde diğer büyük belediyelerle kardeş yaparak Doğanşehir’in gelişmesine katkıda bulunacağız. Hem maddi hem de proje ve kadro anlamında tüm CHP’li belediyeleri Doğanşehir’le işbirliği yaptıracağımızın sözünü buradan veriyoruz. Doğanşehir’de başarılı olacağımıza hiç kuşku duymuyoruz.” ifadelerini kullandı.

TERÖRİST DEDİKLERİ İNSANLARDAN OY İSTİYORLAR

Veli Ağbaba; “Bu seçim bir savaş değil. Bir savaşa girmiyoruz. Kimse bizim düşmanımız değil. Rakiplerimize ‘terörist’ demiyoruz. Hiç kimseye sen PKK’lısın, sen FETÖ’cüsün, sen DHKPC’lisin demiyoruz. Zaten bir kişi teröristse devlet gerekli cezayı vermelidir. Ama değilse oy almak için insanları terörist olarak yaftalamak kabul edilemez. Biz gittiğimiz yerlerde yapacaklarımızı anlatıyoruz. Akşam sabah birileri konuşuyor. Günlük 4-5 saat canlı yayında kendisi gibi düşünmeyenlere, kendi partisine oy vermeyeceklere hakaret ediyor. ‘Bay Kemal’ diyor, ‘terörist’ diyor. Her türlü terör örgütü ile bizi yan yana koymaya çalışıyor. Halk kendisine ‘terörist’ imasında bulunan hiç kimseye oy vermez. Ankara’da, İstanbul’da ‘terörist’ diyor, Malatya’da terörist dediği insanlardan oy istiyorlar” dedi.

“Her seçimde bir düşman buluyor. Şimdi düşman kim? Domates, biber, patlıcan, soğan…” diyerek konuşmasını sürdüren Veli Ağbaba, “Siz domatesin fiyatını merminin fiyatını biliyor musunuz? diyor. Yeni terör örgütünün ismi Bostan Terör Örgütü. Tarımı, hayvancılığı, üretimi bitirmişsin, suçu domates, bibere atıyorsun. Ne diyor? Bu varlık kuyruğu diyor. Yokluk kuyruğu değil diyor. Türkiye’de o kuyruklara giren insanların hiçbiri varlıklı değil.  Dünyanın hiçbir yerinde 2 kilo soğan için 4 saat kuyruk beklemez.  Özellikle bu anlayışa Doğanşehirlilerin oy vermemesi gerekiyor. Malatya’da eskiden Dilek’i, Topsöğüt’ü, Alişar’ı sebze deposuydu. Her taraf sebzeydi şimdi sebze eken kimse yok. Sadece yemek için sebze ekiyorlar. Neden? Çünkü, Dünyanın en pahalı mazotunu kullanıyoruz. Dünyanın en pahalı ilacını, gübresini, elektriğini kullanıyoruz. Sonra diyorsun ki niye bunlar pahalı?“ şeklinde konuştu.

Tanzim satış mağazalarında satılan ürünlerin ithal olduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanının tanzim satış mağazalarında satılan malzemelerin hepsinin ithal olduğunu açıkladı. Türk çiftçisi üretemez duruma düşürüldü.3-4 yıldır Doğanşehirliler kayısıdan, elmadan para kazanamadılar. Evlerine ekmek götüremeyecek hale geldiler. Tütün ektiler. Tütünü de yasaklamaya çalıştılar. İtiraz ettik biraz geri çektiler. Şimdi yurtdışından gelen tütünün üzerindeki vergiyi kaldırdılar. Üretici ürettiği tütünü satamıyor. Doğanşehirli, Fındıklı Polatlı üreticileri muhtaç duruma düşürdüler. Üretmeyi unuttular. Üretim tarım bitmiş. Hala iç güçler dış güçler bostan domates biber lafını ediyor. Türkiye üretmeyi unutmuş. Gözümüzün içine baka baka aldatıyor” dedi. HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika