Dolar : Alış : 6.8514 / Satış : 6.8638
Euro : Alış : 7.7309 / Satış : 7.7448
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14572 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AK PARTİ ARAPGİR İLÇE BAŞKANI MEHMET TÜMER: “ARAPGİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

08 Haziran 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » AK PARTİ ARAPGİR İLÇE BAŞKANI MEHMET TÜMER: “ARAPGİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
AK PARTİ ARAPGİR İLÇE BAŞKANI MEHMET TÜMER: “ARAPGİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti Arapgir İlçe Başkanı Mehmet Tümer ilçemizin sorunlarının takipçisi olduklarını ve bunların çözümü için çalıştıklarını belirterek yaptığı açıklamada sürdürülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Arapgir’de hastaneye ek bina yapımı, Deregezen Ovası’nın sulanması, kanalizasyon arıtma tesisi, tarihi yapıların restorasyonu, spor tesislerinin yatırımları konusunda açıklamalarda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Tümer şöyle dedi:

“Arapgir Ali Özge Devlet Hastanesi’ne ek bina yapımı için bir süredir sürdürülen çalışmalar tamamlandı ve ihalesi gerçekleşti. Bunun için 8 milyon 750 bin lira ödenek ayrıldı. Müteahhit bu hafta sonu işe başlayacak. Bu yatırım için Milletvekilimiz Sayın Öznur Çalık büyük çaba gösterdi ve başardı. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Bir başka yatırım ise Deregezen Ovası ile ilgili sulama tesisi yapımı. Bunun için bir gölet yapılarak buradaki arazilerin sulanabilir duruma getirilmesi inşallah en kısa zamanda gerçekleşecek. Proje çalışmaları tamamlandı, ihale aşamasına gelindiğini öğrendik. Yine Cevizlidere Göleti’nin yapımı için proje ihalesi bilindiği gibi yapıldı. Bununla ilgili çalışmalar da hızlı bir şekilde sonuçlandırılacak ve ilçemizin içme ve sulama suyuna katkı için bu göletin inşaatı tamamlanacak.

İlçemizde iki yıl önce başlanan kanalizasyon ve içme suyu alt yapı çalışmaları önemli ölçüde tamamlandı. Bu yıl bitirilecek. Bununla birlikte ikinci aşamada kanalizasyon şebekesinin arıtma tesisi ihale gündemde. Şu anda bununla ilgili ihale çalışmaları devam ediyor. 10 milyon liranın üzerinde bir maliyeti olan bu yatırım da bu yıl içinde gerçekleşmiş olacak.

Tarihi yapılarımızın restorasyonu ile ilgili çalışmalara devam ediliyor. Şu anda Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz Caferpaşa Camii’nin yeniden restorasyonu ile Hacı Yahya Camii’nin restorasyonu için proje çalışmalarını yürütüyor. Önümüzdeki günlerde bunların da ihalesi gerçekleşecek.

Spor yatırımlarının da yenilenmesi ve onarılması çalışmaları devam ediyor. Şu anda futbol sahamızın tribünlerinin yenilenmesi bitti. Soyunma odalarının yapımı sürüyor. Ayrıca Spor Salonu’nun onarımı için çalışmalar yapılıyor.”

Arapgir’in sorunlarının çözümlenmesi yönünde ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini ve bu sorunların her zaman takipçisi olduklarını belirten AK Parti Arapgir İlçe Başkanı Mehmet Tümer “Arapgir için çalışıyoruz. İlçemizin daha yaşanılabilir duruma getirilmesi, sorunlarının kısa zamanda çözümlenmesi için yetkili makamlarla diyalog halindeyiz ve girişimlerimiz devam ediyor” dedi. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika