Dolar : Alış : 5.8124 / Satış : 5.8228
Euro : Alış : 6.4894 / Satış : 6.5011
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya17°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AKILLI TELEFON, AKILLI İNSAN

16 Şubat 2016
Ana Sayfa » Genel » AKILLI TELEFON, AKILLI İNSAN
AKILLI TELEFON, AKILLI İNSAN

Telefonun aklısı olur mu bilmiyorum ama, telefon muhabbeti bir furyadır gidiyor. Özellikle genç ve yeni nesilde ciddi anlamda gündeme oturmuş durumda. Üstelik birde akıllı – akılsız gibi isimler eklenerek daha cazip hale getirilmektedir.

Gençler her yıl telefon yenilemeyi bir zorunluluk gibi algılanmaktadır. Telefon kullanmak ve değiştirmek moda haline getirilmiştir. Nasıl orta yaşlılar içerisinde otomobil markası ve modeli bir ayrıcalık ve üstünlük  gibi algılanmakta ise; gençlerimiz arasında da telefonun markası ve modeli bir üstünlük aracı olarak kabul edilmektedir. Kaldı ki bu telefonların fiziksel ve ruhsal zararları araştırılıp incelendiğinde çok akıllı olmadıkları; aklın ve zekânın sadece insanlara ait olduğu görülecektir.

Nihayette bu telefonları yapanın da insan zekâsı olduğu unutulmamalıdır. O halde insan aklının icadı olan bu oyuncaklara akıllı demek bana pek akıllıca gelmediği gibi insan zekâsını da ötelemek anlamına gelmektedir.

Bence akıllı olan insandır ve telefon kullanmakta da insanın en akıllıca yöntemleri kullanması hem kendisi için hem de çevresi için doğru bir yaklaşım olacaktır.

Peki, en akıllıca ve en doğru yöntem nedir? Öncelikli olarak bu sistemin insan vücudu üzerindeki fiziksel ve ruhsal tahribatları araştırılmalıdır. Sonra çevre üzerindeki zararları araştırılmalıdır. Daha sonra telefonla boşa giden zamanı araştırmak lazım. Bunlar araştırıldığında kısırlıktan beyin hücrelerinin ölümüne, DNA tahribatına kadar insan vücudu  ve hücreleri üzerindeki direk zararları görülecektir. Akıllı davranılarak bazı tedbirler alındığında  ve aşırı dikkat edildiğinde telefon sistemlerinin yaydığı radyasyonun zararlarını kökten yok etmek mümkün değil, ama asgariye indirmek mümkündür.

İnsan aklının ve zekâsının ürünü olan telefon v.b. aletlere insan aklını esir etmemek gerekir.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika