Dolar : Alış : 5.9152 / Satış : 5.9259
Euro : Alış : 6.5585 / Satış : 6.5703
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya3°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14191 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AKSA FIRAT ELEKTRİK ABONELERİ UYARDI

10 Eylül 2019
Ana Sayfa » Genel » AKSA FIRAT ELEKTRİK ABONELERİ UYARDI
AKSA FIRAT ELEKTRİK ABONELERİ UYARDI

Malatya’da 365 binden fazla aboneye elektrik hizmeti sunan Aksa Fırat Elektrik Malatya İl Müdürlüğü, usulsüz elektrik kullanımıyla ilgili vatandaşları uyardı. Aksa Fırat Elektrik Malatya İl Müdürü Mustafa Gel; elektrik aboneliği yapmadan, başkasının adına kayıtlı abonelik üzerinden elektriği kullanan tüketicilerin tespiti halinde elektriklerinin kesileceğini ve kesme açma bedelinin beş katı ceza uygulanacağına dair tüketicilere uyarılarda bulundu.

 

Kullanıcılar tarafından masum görünen başkasının adına kayıtlı aboneliğin de usulsüz elektrik kullanımı olduğunu belirten Aksa Fırat Elektrik Malatya İl Müdürü Mustafa Gel, bu durumun EPDK tarafından açıklanan “Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği”ne de aykırı olduğunu ve kullanıcıların ciddi cezalarla karşılaşabileceğini belirtiyor.

Usulsüz elektrik kullanımlarında en çok başkasının adına elektrik aboneliğiyle karşılaştıklarını belirten Mustafa Gel, “Fırat bölgesinde 25 bine yakın abonenin usulsüz elektrik kullanımı yaptığını tahmin ediyoruz. Aboneliğini iptal ettirmeyen eski tüketici adına gelen faturalar ödenmediği takdirde, o tüketim noktasından ayrılsa dahi eski abonenin mağdur olmasına neden oluyor. Bu durumun tespit edilmesi halinde Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’ne göre tüketiciye 15 gün ihbar süresi tanınıyor ve sonrasında elektriğin kesilmesiyle birlikte kesme açma bedelinin beş katı ceza kesiliyor” dedi.

İl Müdürü Gel ayrıca, usulsüz elektrik kullanımında başkasının adına elektrik aboneliğinin yanı sıra; asıl abone grubunun kullanılmaması (Ticarethane tarifesindeyken Mesken tarifesi kullanımı) gibi durumlarla karşılaşıldığının da altını çizerek “Elektrik aboneliğinde mağdur olmak istemeyen tüketicilerin öncelikle taşınmaları durumunda ilgili yerdeki elektrik aboneliklerini iptal ettirmeleri gerekiyor. Hali hazırda başkasının adına elektrik faturası kesilen ve aboneliği kendi adına olmayan elektrik kullanıcılarının ise Aksa Fırat Elektrik’in müşteri hizmet merkezlerinden, www.firataksa.com web sitesinden ya da e devlet üzerinden yeni abonelik taleplerini iletmeleri yeterli oluyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler, 444 9 186 numaralı çağrı merkezinden diledikleri an bilgi alabiliyor” açıklamasında bulundu. HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika