Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15184 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ANKARA’DAKİ ARAPGİR DERNEĞİ’NDEN HEKİMHAN’A DESTEK

29 Ocak 2021
Ana Sayfa » GÜNDEM » ANKARA’DAKİ ARAPGİR DERNEĞİ’NDEN HEKİMHAN’A DESTEK
ANKARA’DAKİ ARAPGİR DERNEĞİ’NDEN HEKİMHAN’A DESTEK

Ankara’da faaliyetini sürdüren Arapgir Kalındırma Derneği, altın arama çalışmaları sürdürülen Hekimhan’da doğanın tahrip edilmesine karşı oldukları açıkladı. Dernek Başkanı Hüseyin Özdemir, bu konuda Hekimhan Belediye Başkanı’nın verdiği mücadelenin yanında olduklarını söyledi.

Maden arama çalışmalarının doğayı tahrip ettiğini ve bunun o bölgede yaşayan insanları etkilediğini belirten Arapgir Kalkındırma Derneği Başkanı Hüseyin Özdemir, Hekimhan’da altın madeni aranmasına karşı olduklarını belirterek şöyle konuştu:

”Dernek olarak, Hekimhan Belediye Başkanımız Turan Karadağ’ın, ilçesinin altın madeni aranmasına karşı verdiği mücadelenin sonuna kadar destekleyicisiyiz. Altın madeni aranan yerlerin bugün ne durumda olduğu ortada iken, yeni maden sahalarının açılmasına karşıyız. Hayatında bir fidan dikmeyenlerin, yeşili ve doğayı anlamaları zaten mümkün olamaz. Dolayısıyla bizlere düşen dağımızı, ovamızı,  yaylamızı, ormanımızı ve yeşilimizi korumaktır. Turan Başkanımızın arkasındayız, bizlere düşen ne varsa yapmaya hazırız.” HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika