Dolar : Alış : 5.4401 / Satış : 5.4499
Euro : Alış : 6.2291 / Satış : 6.2404
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya5°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13490 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ARAPGİR DERNEĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ GEZİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

13 Nisan 2018
Ana Sayfa » GÜNDEM » ARAPGİR DERNEĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ GEZİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
ARAPGİR DERNEĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ GEZİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Malatya’da faaliyetini sürdüren Arapgir ve Çevresini Kalkındırma, Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin geleneksel hale getirdiği “Kaplıca ve Kapadokya Gezisi” büyük ilgi gördü. Her geçen yıl daha fazla katılımın olduğu gezi bir hafta sürdü. Geziye katılanlar hem gezdiler, hem de şifa buldular.

Günde 3 banyo almaya özen gösteren katılımcılar, şifa bularak evlerine dönerken, bir haftalık tatil süresince Kapadokya bölgesini de gezerek yöreyi tanıma fırsatı buldular.

Derneğin organize ettiği Kapadokya gezisinde Hacı Bektaş, Ürgüp, Göreme ve Avanos ilçelerini de gezen katılımcılar, rehber eşliğinde yöreyi tanıma fırsatı buldular. Eşsiz doğa güzelliklerinin bulunduğu yerleri gezerek tanıyan katılımcılar, aynı zamanda yöreye ait hediyelik eşyalardan da kendilerine ve yakınlarına çeşitli hediyeler aldılar.

Çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi

Bir araya gelmenin keyfini yaşayan Arapgirliler, kaplıca keyfi ve gezilerin yanı sıra otelde gerçekleştirilen etkinliklerle de farklılık yarattılar.

Bayanların hazırladığı Arapgir’in meşhur yemeklerinden “Baturma” sadece derneğin gezisine katılanlara değil, oteldeki diğer misafirlere de ikram edildi. Yine meşhur “Reyhan Çayı” da aynı şekilde hem derneğin turuna katılanlara, hem de otelde konaklayan diğer müşterilere ikram edilerek tanıtımı yapıldı. İkram edilen ürünler arasında Arapgir Köhnü Üzümü ve Arapgir Kışlık Üzümü de bulunuyordu. Bu arada bayanların kendi aralarında düzenlediği “Kına Gecesi” de diğer bayan misafirler tarafından ilgiyle izlendi.

Dolu dolu bir hafta geçti

Dolu dolu bir programla bir haftalık gezinin nasıl geçtiğini anlayamadan dönüş yapan katılımcılar, derneğin böyle bir etkinliği gerçekleştirmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek Dernek yöneticilerine teşekkür ettiler.

Dernek Başkanı Kâmuran Sezer, her geçen yıl daha fazla ilginin olduğu Kaplıca ve Kapadokya Gezisi’ne katılanlara teşekkür edip, bu tür etkinliklerin hemşehrilerimiz arasında kaynaşmayı sağladığına dikkat çekerek “Hem şifa bulmak, hem yöreyi tanımak ve hem de bir araya gelip hasret gidermek açısından bu etkinliğimiz amacına ulaşmıştır. Büyük ilginin olması biz dernek yönetimini de memnun etmiştir” dedi. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika