Dolar : Alış : 5.7538 / Satış : 5.7642
Euro : Alış : 6.3654 / Satış : 6.3769
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya35°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13926 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ARAPGİR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2 AYRI PROJEYE “TEKNİK DESTEK” ALDI

03 Ağustos 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » ARAPGİR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2 AYRI PROJEYE “TEKNİK DESTEK” ALDI
ARAPGİR İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2 AYRI PROJEYE “TEKNİK DESTEK” ALDI

Arapgir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansı’na sunulan 2 proje “Arapgir Erasmus+Eğitimleri ile Avrupa’ya Açılıyor” ve “Arapgir 2023 Vizyonunda Robotik Kodlama ile Geleceğe Yön Veriyor” projelerikabul edilerek Teknik Destek almaya hak kazandı.

Konu ile ilgili açıklama yapanArapgir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Özdemir ihtiyacın ortaya çıkmasını sağlayan temel gerekçeyi şöyle anlattı:

“Projelerle ilerleyen bir ilçe konumuna gelmek için kamu kurum ve kuruluşlarının, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve yerel yönetimlerin üzerine düşen görevler bulunmaktadır. Bu hususta Arapgir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de üzerimize düşeni yapmak ve öğretmenlerimizi proje konusunda yetkin hale getirmek istiyoruz. Proje konusu eğitimi almak istememizin esas nedenini de bu durum oluşturmaktadır. Müdürlüğümüze bağlı olan kurumlarımızın ihtiyaçlarını, gelişme eksenlerini, potansiyellerini ve sorunlarını da göz önünde bulundurarak bu eğitimin içeriğini oluşturmuş bulunmaktayız.

Arapgir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazırlamış olduğumuz “Arapgir Erasmus+Eğitimleri ile Avrupa’ya Açılıyor” projemiz katma değer yaratacaktır. Hazırlamış olduğumuz projemizin uygulama sürecinde; Türkiye Ulusal Ajansı destekleri anlatılacak ve kaliteli proje üretebilme metodolojileri oluşturulacaktır. Arapgir İlçesi ve TRB1 bölgesinde, sosyokültürel, ekonomik, sportif, sosyal ve altyapısal kalkınmasını hedefleyen söz konusu destek mercilerine ulaşacak olan kaliteli projeler, kısa orta ve uzun vadede katma değere dönüşecektir. Destek veren kurumların ellerindeki kaynakların en etkin şekilde kullanılmasına projemizin katkısı oldukça fazla olacaktır. İlçemiz ve bölgemizden çıkacak tüm gençlik projelerinin içinde yer almak isteyen kurumumuz, proje sayesinde sahip olduğu bu nitelikli ve yetkin üyeleri sayesinde, katma değeri yüksek pek çok projeyi hayata geçirecektir. Bu proje sürecinin sonucunda, ilgili katılımcılar teknik ve bilgi altyapısını tamamlamış olacakları için, hem tarafımız, hem de eğitim alan katılımcılar kurumlarında yeni proje ve faaliyetlerin uygulanmasında rol alacaklardır.

Hazırlamış olduğumuz “Arapgir 2023 Vizyonunda Robotik Kodlama ile Geleceğe Yön Veriyor” projemiz ile günümüzde gelişmiş ülkelerde çocuklara verilecek kodlama eğitimine yönelik talep artmaktadır. Bilgisayarlara karsı erken yasta gelişen bu ilgiyi kodlama gibi yaratıcı bir aktiviteye kanalize etmek, sosyal inovasyon açısından büyük bir önem taşımaktadır. Hayal gücünün zirvede olduğu bu gelişim dönemlerinde çocuklar, temel bir kodlama eğitimi sayesinde hayatta karşılaştıkları problemlere çözüm üretebilme gücü kazanır ve uzun vadede yenilikçi ve üretici bireyler olarak yetişmesine olanak sağlar. 21. yüzyıl becerilerine sahip bir toplum için Türkiye’deki eğitim kurumları ve öğretmenlerimiz çocukların kodlama eğitimini almasına yardımcı olmalı ve yönlendirmelidirler. Öğrencilere bu becerileri kazandıracak eğiticileri ortaya çıkarmak ve desteklemek gerekmektedir. Hayata geçirilmek istenen projemizin ile Robotik Kodlama Eğitimi verilecektir. Eğitimde; elektrik-elektronik konularında temel bilgiler anlatılıp, basit uygulamalardan başlanarak devre kurma teknikleri, dijital giriş/çıkış birimlerinin kullanımı, analog giriş/çıkış birimlerinin kullanımı, Arduino ile bilgisayarın haberleşmesi, led üzerinde ışık yakma, renk kontrolü, sensörlerin çevresel koşullara göre nasıl seçileceği, sensör ile mesafe ölçme, engel tanıma ve sorun çözme teknikleri öğretilecektir. Eğitim süresinde oluşturulacak proje gruplarıyla birlikte farklı

uygulamalar gece lambası, park sensörü, otomat vb. gibi geliştirilecektir. Eğitimlere 24 kişi katılacaktır.

Arapgir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yetenekli öğretmenlere sahibiz ve yeteneklerini artırmaya yönelik sürekli faaliyetler üretiyoruz. Faaliyetlerin planlanmasında stratejik planımızı baz aldığımız gibi çoğunlukla da öğretmenlerimizden gelen talepleri değerlendiriyoruz. Proje konumuz olan Proje Hazırlama Eğitimi ve Robotik Kodlama Eğitimi de en çok talep edilen konulardan arasında yer almaktaydı. Söz konusu eğitimler için Türkiye genelinde araştırmalar yapılmış ve referansı kuvvetli olan eğitmenler ile irtibata geçilmiştir.” HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika