Dolar : Alış : 5.4401 / Satış : 5.4499
Euro : Alış : 6.2291 / Satış : 6.2404
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya5°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13490 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ARAPGİR MYO’DA MEZUNİYET SEVİNCİ

11 Mayıs 2018
Ana Sayfa » GÜNDEM » ARAPGİR MYO’DA MEZUNİYET SEVİNCİ
ARAPGİR MYO’DA MEZUNİYET SEVİNCİ

Arapgir Meslek Yüksekokulu’nun 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı. Gerek öğretim elemanı, gerek öğrenciler ve öğrenci velileri, gerekse vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirilen mezuniyet töreninde konuşmacıların ve katılımcıların öğrencilere yönelik ortak temennisi “Yolunuz ve bahtınız açık olsun” şeklindeydi.

Malatya İnönü Üniversitesi’nden, Elazığ Fırat Üniversitesi’nden gelen öğretim elemanları, ilçeden yetkililer ve vatandaşlarla yurdun çeşitli yerlerinden gelen öğrenci velilerinin katıldığı mezuniyet töreni okulun Mevlüt Aslanoğlu Spor Salonu’nda yapıldı. Törene İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay da katıldı.

Arapgir Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Tarkan Koca mezuniyet töreni dolayısiyle yaptığı konuşmada 30. Dönem mezunlarını veren Arapgir Meslek Yüksekokulu’nda bu dönem 190 mezunun uğurlandığını söyledi. Okulun genel durumu hakkında geniş kapsamlı bir açıklama yapan Yüksekokul Müdürü Dr. Tarkan Koca öğrencilere de tavsiyelerde bulunarak şöyle dedi:

“Size birkaç tavsiyem olacak. Bu tavsiyeleri yaşamınız boyunca unutmayacağınızı umuyorum. Bugün bir bitişin değil, birçok başlangıcın yaşandığı bir günü yaşıyorsunuz. Bugünden itibaren yepyeni yaşam deneyimlerini içinde barındıran bir süreç başlıyor. Her şeyden önce bugün hak ettiğiniz diplomalar size aynı zamanda çok önemli sorumluluklar yüklüyor. Dünyada ve ülkemizde olup bitenleri izleyerek kendinizi yenilemek, yeni bilgiler öğrenmek ve kendinizi sürekli olarak geliştirmek bu sorumlulukların başında geliyor. Diğer bir sorumluluğunuz ise çevrenize, yakınlarınıza, çalışma arkadaşlarınıza iyi ve çalışkan birer insan olmanın gereklerini davranışlarınızla göstermek ve örnek olmaktır. Her ne iş yapıyorsanız, elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Dürüst ve ahlaklı olun. Bundan sonraki hayatınızda başarılı, sağlıklı, mutlu bir ömür temenni eder; hepinizin ülkemize, milletimize birlik ve beraberliğimize sağlayacağınız katkılardan emin olarak, kaderinizin, bahtınızın açık olmasını dilerim.”

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay konuşmasında 1987 yılında eğitim ve öğretime başlayan Arapgir Meslek Yüksekokulu’nun başarılı bir grafik çizerek bugünlere ulaştığını belirtti. Rektör Kızılay konuşmasında şöyle dedi:

“Okulun kampüs binalarının yapımını üstlenen işadamları Ercihan ve Naci Ekşi, Turan ve Nuri Tuna, Yakup Karabay’a bu önemli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Arapgir Meslek Yüksekokulu’na katkılarından dolayı desteklerini esirgemeyen merhum milletvekili Mevlüt Aslanoğlu’nu da rahmetle anıyorum. Şu anda görev başında olan Okul Müdürü Tarkan Koca hocamız, tüm hocalarımız ve idari personele teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar uzun yıllar emek veren Dursun Özgüler hocama da teşekkür ediyor sağlık ve afiyet diliyorum.

Bundan sonra da gerek eğitim bakımından gerekse altyapı bakımından daha güçlü, daha ileri seviyelere gitmek için elimizden geleni yapacağız. Ben, bu duygu ve düşüncelerle mezun öğrencilerimizi tekrar kutluyorum. Yolları ve bahtları açık olsun diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Öğrencilere mezuniyet belgelerinin dağıtılmasının ardından keplerini havaya atan öğrenciler sevinçlerini doya doya yaşadılar. Törene katılanlardan bir grup okulun kampüs alanını ve daha sonra da ilçemizi gezerek tarihi ve doğal güzellikler hakkında ilgililerden bilgiler aldı. HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika