Dolar : Alış : 6.8514 / Satış : 6.8638
Euro : Alış : 7.7309 / Satış : 7.7448
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14572 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ARAPGİR MYO’DAN GÜZEL HABERLER

22 Şubat 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » ARAPGİR MYO’DAN GÜZEL HABERLER
ARAPGİR MYO’DAN GÜZEL HABERLER

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne bağlı olarak eğitim veren Arapgir Meslek yüksekokulunda son 1 yılda sürdürülen çalışmaları paylaşan okul idaresi son derece olumlu gelişmelerin elde edildiğini, öğretim elemanı sayısının artırıldığını ve yeni programlara toplam 360 kontenjanın ayrıldığını açıkladı.

Öğrenci sayısındaki azalmayı durdurmak ve öğrenci sayısını artırmak için çalışmalar yapıldığı belirtilirken tüm programlarda öğretim elamanı sayısının yeterli düzeye çıkarıldığı bildirildi. Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aysun Bay Karabulut’un destekleriyle Arapgir Meslek Yüksekokulu’nun her geçen gün gelişmekte olduğu; özellikle öğretim elamanı sıkıntısının çok hızlı bir şekilde giderildiği öğrenildi. Daha önce 18 olan öğretim elamanı sayısının son bir yılda yapılan alımlarla 30 kişiye çıkarıldığı belirtilirken, böylelikle tüm programların eğitim öğretime hazır hale getirildiği duyuruldu.

Arapgir Meslek Yüksekokulu’nda Elektrik ve Enerji Bölümü’ne bağlı Elektrik Programı ile Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi Programı; Elektronik ve Otomasyon Bölümü’ne bağlı Mekatronik Programı; Bilgisayar Teknolojisi Bölümü’ne bağlı Bilgisayar Programcılığı Programı; Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü’ne bağlı Otomotiv Teknolojisi Programı; Muhasebe ve Vergi Bölümü’ne bağlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı; El Sanatları Bölümü’ne bağlı Geleneksek El Sanatları Programı; Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü’ne bağlı Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı; Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’ne bağlı Bankacılık ve Sigortacılık Programı; Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü’ne bağlı Mimari Restorasyon Programı olmak üzere 9 bölümde 10 program bulunuyor.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılında Otomotiv Teknolojisi Programı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı, Bankacılık ve Sigortacılık Programına öğrenci alındı. Ancak bu programlarda ayrılan kontenjanların beklenen sayılara ulaşmadığı görüldü.

2020-2021 eğitim öğretim dönemi ile birlikte yeni programlara öğrenci alınması için hazırlıkların tamamlandığı açıklandı. 2020-2021 eğitim öğretim döneminden itibaren Otomotiv Teknolojisi Programına 60 öğrenci, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programına 50 öğrenci, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programına 60 öğrenci, Bankacılık ve Sigortacılık Programına 80 öğrenci alınacak. Okul idaresi tarafından yapılan açıklamada YÖK’ün istediği tüm şartların yerine getirilerek Elektrik Programına 40 öğrenci, Bilgisayar Programcılığına 40 öğrenci, Geleneksek El Sanatları Programına 30 öğrenci alınması sağlanacağı belirtildi. Ayrıca Elektrik Enerji Bölümü’ne bağlı Elektrikli Araç Teknolojileri Programı açılması ile ilgili çalışmaların da yürütülmekte olduğu öğrenildi.

Arapgir Meslek Yüksekokulu’nun kampus sorunu bulunmadığı, hayırsever işadamlarımızın destekleri ile donanımlı bir kampüse sahip olduğu biliniyor. Atölye ve laboratuvarları ile en üst seviyede olduğuna dikkat çeken okul idaresinin yaptığı açıklamada akademik kadro ile de oldukça güçlü bir yapıya kavuştukları belirtiliyor.

Bu gelişmeler doğrultusunda Arapgir’in artık fakülteyi hak ettiği ve bununla ilgili girişimlere başlanması gerektiği düşünülüyor. HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika