Dolar : Alış : 6.8514 / Satış : 6.8638
Euro : Alış : 7.7309 / Satış : 7.7448
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14572 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ARAPGİR’DEKİ TOKİ 3. ETAP KONUTLARININ YAPIMI İPTAL EDİLDİ

31 Mayıs 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » ARAPGİR’DEKİ TOKİ 3. ETAP KONUTLARININ YAPIMI İPTAL EDİLDİ
ARAPGİR’DEKİ TOKİ 3. ETAP KONUTLARININ YAPIMI İPTAL EDİLDİ

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Arapgir’de yapılması planlanan 3. Etap konutlar için yeterli müracaat olmadığından projenin iptal edildiği açıklandı. Toplam 161 adet yapılması planlanan konutlar brüt 73 m2 büyüklüğünde 2+1 şeklinde inşa edilecekti.

Önceki projelerden farklı olarak bu proje 4 ayrı kategoriye ayrılmıştı. Müracaatların bu kategorilere göre farklı tarihlerde yapılması istenmiş, ancak belirlenen süre içerisinde yeterli müracaat olmadığı gerekçesiyle projenin iptal edildiği açıklandı.

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimler” için 16 konut; 2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlar” için 8 konut; 3. Kategori olan “Emekli Vatandaşlar” için 40 konut; 4. Kategori olan “Diğer alıcı adayları” için 97 konut tahsis edilmişti. Kategorilere göre değişen ve Mart ayında başlayıp Nisan ayında sona eren müracaatlarda beklenen sayıya ulaşılamadı. 161 konut planlanmasına karşılık 68 başvurunun olduğu TOKİ 3. Etap Konut Projesi yeterli müracaat olmadığı için iptal edildi.

Başvuruda bulunanlar T.C. Ziraat Bankası Arapgir Şubesi’ne 500.- TL (BEŞYÜZ TL) başvuru bedeli yatırarak kayıt yaptırdılar. Hak sahibi belirleme kurasının çekileceği günü bekleyen müracaat sahipleri projenin iptal kararı karşısında hayal kırıklığı yaşadılar.

Başvuru yapan 68 kişinin yatırdıkları başvuru bedellerinin iadesi için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın bankaya talimat verdiği, başvuru sahiplerine iadelerin ödenmeye başladığı bildirildi. HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika