Dolar : Alış : 6.0351 / Satış : 6.0460
Euro : Alış : 6.5435 / Satış : 6.5553
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya2°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14246 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ARAPGİR’DE ÇARŞI İÇİ ASFALTA HAZIRLANIYOR

23 Ağustos 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » ARAPGİR’DE ÇARŞI İÇİ ASFALTA HAZIRLANIYOR
ARAPGİR’DE ÇARŞI İÇİ ASFALTA HAZIRLANIYOR

İlçedeki kanalizasyon ve içme suyu alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan cadde ve sokakların üst yapısının tamamlanması için nihayet Arapgir’de çalışmalara başlandı. Ancak kaynak yetersizliği nedeniyle şimdilik çarşı içi bölümünün yapılacağı, diğer kısımların ileriki tarihlerde imkânlar ölçüsünde tamamlanacağı belirtiliyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ)’nin kontrolünde gerçekleştirilen alt yapı çalışmalarında ilçenin büyük bir kısmının kanalizasyon ve içme suyu alt yapısı tamamlandı. Son işlem olarak abone bağlantılarının da yapılmasından sonra vatandaşların defalarca kazılarak açılıp kapatılan yollardan dolayı yaşadığı sıkıntının giderilmesi için üst yapı çalışmalarının da başlatılması amacıyla hazırlıklar yapılıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından üst yapı çalışmalarına da başlanması için hazırlıklar szürdürülüyor. Arapgir Belediyesi’nin de çalışmalara destek vermesiyle Havutgediği mevkiinden Çarşıbaşı’na kadar olan bölümde eski yoldaki parke taşlar söküldü. Bu bölümde asfalt kaplama yapılacağı için malzeme dökülüp sıkıştırma çalışmalarına başlandı. Çarşıbaşı ile Suluca Köprüsü arasının da aynı işlemle önce parke taşların söküleceği, sonra da asfalt kaplama yapılacağı öğrenildi. Bu çalışmanın çarşı altı bölgesinde Buğday Meydanı’na kadar yapılacağı, diğer yolların imkânlar ölçüsünde üst yapısının tamamlanacağı bildiriliyor. Şu anda 2 bin 900 metrelik kısmın asfaltlanması için çalışmalar yapıldığı açıklandı.

Bu duruma vatandaşlar tepki gösterirken, Büyükşehir yetkilileri kaynak yetersizliğine öne sürerek ileriki tarihlerde imkânlar ölçüsünde üst yapı çalışmalarının devam ettirileceğini belirtiyor. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika