...
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15753 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

  ARAPGİR’DEKİ ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ÇANAKKALE’Yİ GEZDİ

10 Haziran 2022
Ana Sayfa » EĞİTİM »   ARAPGİR’DEKİ ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ÇANAKKALE’Yİ GEZDİ
   ARAPGİR’DEKİ ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ÇANAKKALE’Yİ GEZDİ

Arapgir’den Çanakkale Tarihi Alanı’na gezi programı düzenlendi. Çanakkale Savaşları, Gelibolu Tarihi Alanı ve Çanakkale Savaşı kahramanları ile özellikle Arapgirli Cevat Çobanlı Paşa hakkında daha fazla farkındalık oluşturmak, Millî şuurumuzun geliştirilerek Çanakkale Ruhu’nun gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla gerçekleşen geziye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda öğrenim gören 41 öğrenci ve 5 öğretmen katıldı.

6 Haziran Pazartesi akşamı ilçeden hareket eden öğrenci grubu 9 Haziran Perşembe günü geç saatlerde Arapgir’e döndü.

Öğretmenler nezaretinde programlanan gezide kafilenin ilk durağı Ankara oldu. Burada Çanakkale Gezisi kapsamında Ankara Arapgir Kalkındırma Derneği tarafından öğrencilerilere kahvaltı ikramı yapıldı. Dernek binasında öğretmenler, öğrenciler ve dernek yöneticilerinin katıldığı kahvaltı yemeğinde öğrenci ve öğretmenleri dernek binasında ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Ankara Arapgir Kalkındırma Derneği Başkanı Hüseyin Özdemir öğrencilere başarı dileğinde bulundu. Kahvaltı sonrasında Anıtkabir Gezisi yapıldı.

Daha sonra Eskişehir – Tepebaşı’nda Arapgirli işadamı Eyyüp Yılmaz tarafından karşılanan kafileye öğle yemeği ikramı yapılıp ardından Sazova Kültür Sanat Parkı gezdirildi. Eskişehir’deki gezisini bitiren kafile Bursa üzerinden Çanakkale Biga ilçesine geçti. Biga’da okul pansiyonlarında konaklayan gezi kafilesi Çarşamba sabahı Gelibolu’ya giderek burada Arapgirli Eğitimci Aytaç Açıkalın (Prof.Dr.) tarafından karşılandı. Çanakkale destanı Tanıtım Merkezi’ndeki gösterinin izlenmesinden sonra Tarihi Alan gezileri yapıldı.

Çanakkale’deki gezilerini gün boyu sürdüren kafile aynı gün akşamı dönüş yolculuğuna başladı. Ankara Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul pansiyonlarında konaklayan kafile Perşembe sabahı Nevşehir Hacıbektaş İlçesini gezdi. Avanos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yemek ikramı yapıldıktan sonra Ürgüp ve Göreme turistik alanları gezdirildi. Aynı gün akşam geç saatlerde Arapgir’e dönüş yapıldı.

Arapgir İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Özdemir gezi programının öğrencilerin bilgi dağarcığının zenginleştirilmesine yönelik önemli bir etkinlik olduğunu belirtti. Bu gezinin gerçekleşmesinde katkıları olanlara teşekkür eden Özdemir şöyle dedi:

“Gezi programının gerçekleşmesi için uygun görüş, teşvik ve desteklerinden dolayı Arapgir Kaymakamı Sayın Adnan Doğan’a, Arapgir Belediye Başkanlığı’na, Ankara’daki karşılama, kahvaltı ve gezi programının icrasında desteklerini esirgemeyen Arapgir Ankara Kalkındırma Derneği’ne, Eskişehir programına ev sahipliği yapan ve öğlen yemeği ikramında bulunan Eskişehir Tepebeşı Belediye Meclis Üyesi Arapgirli İşadamı Eyyüp Yılmaz’a, Biga’da konaklama imkânı sağlayan Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Biga’da öğrencileri karşılayıp konaklama ve kahvaltı organizasyonunda yardımcı olan Biga Müftüsü Ertuğrul AKIN‘a (Arapgir eski müftüsü), Çanakkale Tanıtım Merkezi’ndeki randevu ve rehberlik faaliyetini organize edip ekibimizi orada karşılayan, öğlen yemeği ikramında bulunan ve aynı zamanda Eceabat’ta mukim olan Arapgirli eğitimci Aytaç Açıkalın’a (Prof.Dr.); Polatlı’da konaklama imkânı sağlayan Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne; Avanos’ta öğlen yemeği ikramında bulunan Avanos İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve görevli öğretmenlere teşekkür ederiz. Bundan sonra da bu tür gezileri yapmak için çaba harcayacağız.” (HABER MERKEZİ)

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika