Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya27°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14458 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ARAPGİR’E GEZİ DÜZENLENDİ

22 Ekim 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » ARAPGİR’E GEZİ DÜZENLENDİ
ARAPGİR’E GEZİ DÜZENLENDİ

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD tarafından yürütülen, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından da desteklenen Come and Join Us/Gel Katıl Bize adlı AB projesi çerçevesinde  Arapgir’e doğa, tarih ve fotoğraf gezisi düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti. Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığınca Yerel STK’lar Hibe Programı kapsamında finanse edilen, proje kapsamında düzenlenen geziye İnönü Üniversitesi Fotoğrafçılık Topluluğu üyeleriyle, Şehit İbrahim Tanrıverdi Anadolu Lisesinden bir grup öğrenci katıldı. İlçenin tarihi ve doğal güzelliklerini gezen öğrencilere Arapgir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mesut Kavas da eşlik etti.

Gezi katılımcılarından İNFOTO (İnönü Üniversitesi Fotoğrafçılık Topluluğu) Başkanı Selma Yılmaz “İNFOTO olarak katıldığımız bu gezide ilçenin tarihini, kültür ve medeniyetini yakından görme ve fotoğraflama imkanı bulduk.  Etkinlik boyunca Arapgir insanının misafirperverliğine ve samimiyetine tanıklık ettik. Bu gezi için Avrupa Birliği Başkanlığına, MAFSAD’a, Arapgir Belediyesine ve katılımcı arkadaşlara teşekkür ederim” dedi.

Proje Etkinlik Koordinatörü Barış Yıldız yaptığı açıklamada proje kapsamında  Pütürge, Darende, Yeşilyurt ve Battalgazi ilçelerine daha önce geziler düzenlediklerini, şimdi de, gençlerle Arapgir’i gezdiklerini belirtti. Gençlerin geziden çok memnun kaldıklarını, daha önce Arapgir’in tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini görmemiş olan gençlerle, buraları gezip gördüklerini, fotoğrafladıklarını ve katılımcıların buralara hayran kaldıklarını ifade etti. HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika