Dolar : Alış : 5.4401 / Satış : 5.4499
Euro : Alış : 6.2291 / Satış : 6.2404
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya5°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13490 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ARAPGİR’İN İÇME SUYU VE KANALİZASYON PROJESİ’NDE İLK KAZMA VURULDU

13 Nisan 2018
Ana Sayfa » GÜNDEM » ARAPGİR’İN İÇME SUYU VE KANALİZASYON PROJESİ’NDE İLK KAZMA VURULDU
ARAPGİR’İN İÇME SUYU VE KANALİZASYON PROJESİ’NDE İLK KAZMA VURULDU

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Arapgir’in içme suyu ve kanalizasyon alt yapısının yenilenmesi için gerçekleştirilen projenin ilk kazması vuruldu. İhaleyi alan firmalar tarafından 6 Nisan Cuma günü başlatılan çalışmalar yoğun bir tempoda devam ediyor.

Proje tutarı 30 milyon TL olan yatırımın Arapgir’in 50 yıllık içme suyu ve kanalizasyon alt yapısına cevaplayacak kapasitede olduğu belirtiliyor. 85 kilometrelik içme suyu ve 86 kilometrelik kanalizasyon altyapını kapsayan çalışmalarda ilk olarak kanalizasyon çalışmalarıyla işe başlandı. Berenge deresi üzerine kurulacak olan deşarj bölgesinde başlayan çalışmalar buradan ilçe merkezine doğru devam edecek.

Yapım çalışmalarını Karses-Yenidoğuş iş ortaklığı üstlenirken, çalışmalar MASKİ’nin gözetiminde yapılıyor.

İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ilçemizin ileriye dönük çok önemli bir alt yapı sorununun çözüme kavuşmuş olacağını belirtirken, yapım çalışmaları sırasında vatandaşların da anlayış göstererek ilgili üstlenici firmaya yardımcı olmasını istedi.

Firma yetkililerinden edinilen bilgide, kanalizasyon deşarj bölgesinden başlanan çalışmaların ilçe merkezine doğru devam edeceği; içme suyu alt yapı çalışmalarına ise Haziran ayı içerisinde başlanacağı belirtildi. HABER MERKEZİ
 

 

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika