Dolar : Alış : 6.8514 / Satış : 6.8638
Euro : Alış : 7.7309 / Satış : 7.7448
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14572 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ASFALTLAMANIN GECİKMESİ VATANDAŞI BEZDİRDİ

30 Ağustos 2019
Ana Sayfa » Genel » ASFALTLAMANIN GECİKMESİ VATANDAŞI BEZDİRDİ
ASFALTLAMANIN GECİKMESİ VATANDAŞI BEZDİRDİ

Arapgir’in içme suyu şebekesi ile kanalizasyon hattının yenileme inşaatı kapsamında devam eden alt yapı çalışmalarının uzamasına vatandaşlar tepti gösteriyor.
Özellikle çarşı merkezindeki çalışmaların başlamasının ardından geçen bir yıla rağmen hala çalışmaların bitirilmemesi esnafları çileden çıkarıyor. Toz, çamur ve çukurdan bir yıldır kurtulamayan ilçe esnafı ve araç sürücüleri çalışmaların uzamasından rahatsızlık duyuyor.
Kurban Bayramı’ndan sonra çarşı merkezinde tekrar başlanan çalışmalarda parke taşlarının sökülmesi sonrasında asfaltlama işinin hemen başlatılacağı belirtilmişti. Bir haftadır devam eden bu çalışmalar da henüz sonuca ulaşılmadığı, asfalt altı malzemelerinin serilmesine ve sıkıştırma yapılmasına rağmen her gün yeni bir yerin tekrar kazılarak çalışmalar yapıldığı görülüyor. Bu durum vatandaşların haklı tepkilerine neden oluyor.
Çarşı esnafı tepkilerini şu sözlerle dile getiriyorlar:

“1 yıldır çektiğimiz çile ne zaman bitecek? Dükkânlarımız toz içinde, çamur içinde. Yuttuğumuz tozun haddi hesabı belirsiz. Bu yıl gurbetçilerimiz çok mağdur oldu. Gelen gurbetçilerimiz bu durumu görünce tatilini kısa tuttu döndü. Gelmek isteyen diğer gurbetçilerimiz ise gelmekten vazgeçti. Maalesef tüm esnaflarımız mağdur oldu. Yerli vatandaşlarımızda mağdur, araç sahipleri de mağdur. Bunun hesabını kim verecek? 10 gündür asfalt yapılacak diye umutlandırdılar, şimdi de asfalta hazırlanan bölümde her gün yeni bir yeri tekrar kazıyorlar. Bu nasıl plan-program anlayamadık. Bunun adı olsa olsa sorumsuzluktur.”

Bilindiği üzere Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Koordinasyon Daire Başkanlığı kaynak yetersizliği nedeniyle şimdilik ancak 2 bin 900 metrelik bölümü asfaltlayacağını açıklamıştı. Havutgediği mevkiinden Suluca Köprüsü’ne kadar olan kısmının asfaltlanması için Arapgir Belediyesi’nin de yardımıyla 10 gündür parke taşlar sökülerek asfalt altı malzemesi dökülüyor. Henüz asfalt kaplama yapılmayan bölümde, ilginç çalışmalar oluyor. Her gün yeni bir bölüm kazılarak bir kısım eksikler giderilmeye çalışılıyor. Bununla ilgili olarak yetkililerin bilgi paylaşımında bulunmaması da tepkilerin artmasına sebep oluyor. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika