Dolar : Alış : 6.8138 / Satış : 6.8260
Euro : Alış : 7.5770 / Satış : 7.5907
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya27°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14469 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 81.YIL DÖNÜMÜNDE ANILACAK

09 Kasım 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 81.YIL DÖNÜMÜNDE ANILACAK
ATATÜRK, ÖLÜMÜNÜN 81.YIL DÖNÜMÜNDE ANILACAK

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle yarın Malatya’da da anma töreni düzenlenecek. İlimizdeki anma töreni Atatürk Anıtı önünde yarın saat 08.50′de başlayacak.  Anıta çelenklerin sunulmasının ardından  Atatürk’ün aramızdan ayrılma saati olan 09.05′de  sirenlerin çalınmasıyla 2 dakika süreyle saygı duruşunda bulunulacak.

Atatürk Anıtı önündeki anma töreni Vali Aydın Baruş’un Anıt Şeref Defterini yazmasıyla sona erecek.

Anma töreni kapsamında Atatürk Evi ziyaret edilecek.  Battalgazi Halk Eğitim Merkezi salonunda saat 09.30-10.45 arasında ise anma programı düzenlenecek.

MESAJLAR

Bu arada Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81.Yıldönümü nedeniyle  mesajlar yayınlandı.

Vali Aydın Baruş’un Mesajı

Malatya Valisi Aydın Baruş, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Vali Baruş’un mesajı şöyle: “Aramızdan ayrılışının 81′inci yıldönümünde Kurtuluş Savaşımızın Kahraman Önderi, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü milletçe şükranla yâd ediyoruz.

Her 10 Kasım’da gönlümüzde oluşan hüzne rağmen, O’nun temelini attığı modern Türkiye’nin daha da yükselmesi için çalışıyor olmanın engin huzurunu yaşamakta, Aziz Milletimizin hür, medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmesi idealini idame ettirmenin gururunu taşımakta, bugünün ve geleceğin Güçlü Türkiye’sinin tesisi yolunda azim, cesaret ve kararlılıkla ilerlemekteyiz.

Türk Milleti olarak Atatürk ve silah arkadaşlarının inanç, cesaret ve Vatan aşkını daima örnek almakta, dün Devletimizin bekası ve Milletimizin istiklâli için ortaya koyduğu “imkânı olan değil imanı olan kazanır” ifadesinde vücut bulan Milli Mücadele ruhunu yüreklerimizde muhafaza etmekteyiz.

Şanlı Gazi’nin, Kahraman Silah Arkadaşlarının ve topyekûn Milletimizin mücadele ruhundan, şerefli tarihimizdeki sayısız örneklerden aldığımız feyz ile içeride ve dışarıda ülkemiz üzerinde uygulanmaya çalışılan hain planları her ne pahasına olursa olsun bozup tarihin tozlu raflarına kaldıracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.
Bedenini ve kanını Vatan toprağına katık eden şan ve şeref abidesi Şehit ve Gazilerimizin mukaddes emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekası uğrunda bizlere düşen en büyük görev, istiklâl ve istikbalimize, milli ve manevi değerlerimize sadakatle sahip çıkmak, yüreklerinde Allah, Vatan, Millet, Devlet ve Bayrak aşkı taşıyan şuurlu nesiller yetiştirmektir.

İnanıyorum ki, Necip Türk Milleti bu ulvi vazifenin ifasından asla yılmayacak, yorulmayacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır.”

Çakır’ın Mesajı
AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır’da yayınladığı mesajda şunları ifade etti:
“Cumhuriyeti bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 81. yılında saygıyla ve minnetle yad ediyoruz.
İstiklal mücadelemize önderlik eden, aziz milletimizin eşsiz fedakarlığıyla bu destansı mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal, üstün  askeri yönetimi ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.
Atatürk’ün mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, O’nun en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile vatanımız için kanlarını bu toprağa feda etmiş şehitlerimizi rahmetle ve minnetle, gazilerimizi de şükranla anıyorum.”

Gürkan’ın Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, adını tarihe nakşettirmiş kahraman bir asker, büyük bir devlet adamıdır. Aziz Milletimizin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşını zaferle sonuçlandıran Atatürk, millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kurarak, yepyeni bir çığır açmıştır.
Türk milletine çağdaş ve bağımsız bir Türkiye bırakan Atatürk’ü bugün daha iyi anlıyoruz. Bölgesinde her açıdan önemli konumlara sahip olan Türkiye Cumhuriyeti, dün olduğu gibi bugün de ülkemiz üzerinde hain emelleri olanların iştahlarını kabartmaya devam etmektedir. Dün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde birlik ve beraberlik içerisinde bu toprakları vatan yapan milletimiz, bugün de Atatürk’ün bize bırakmış olduğu çağdaş ve bağımsız Türkiye’mizin bölgesinin gelişmiş ülkeler arasında yerini alması için aralıksız çalışmaya devam etmektedir.
Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün gösterdiği tam demokrasi, çağdaş ve milli iradenin hâkim olduğu bir ülke olma yolunda önemli aşamalar kaydetmiş, demokrasi çıtasını her geçen gün yükselten bir ülke konumuna gelmiştir. Bizler de Atatürk’ün miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyetini, hedefi olan muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak adına daha fazla çalışıp, daha fazla üretmeye devam edeceğiz.
Bu düşüncelerle, vefatının 81. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşları ile vatan toprakları için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.
MASİAD’IN MESAJI
MASİAD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güngör’de yayınladığı mesajında,  ‘ Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve Büyük bir komutan olarak milletimizin refaha ulaşmasında çok özveride bulunmuş ve bu uğurda vatan için canlarını veren Türk ordusunu saygıyla ve rahmetle anıyoruz .
Savaştan yeni çıkan yorgun bir ülkeyi tekrar ayağa kaldıran ,Cumhuriyetin ilanı için ile Türk insanına çağdaş uygarlığın kapısını açarak ,bu mirası geleceğe taşımak ve sahip çıkmak bizlerin görevidir.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ,barışçı kimliği ,üstün kişiliği ve gönülleri fetheden saygınlığıyla ,tüm Dünya ‘ya örnek bir liderdir. ’81 yıl önce aramızdan ayrılan Atatürk bugün düşünceleri ve eserleriyle ışık tuttuğu ,hayatı boyunca ,kendisinin  varlığından güç aldığı büyük milletimize adayan ,büyük bir devlet adamı olarak çok önemli hizmetler yapmıştır.Ülkemizin tüm zorluklarına rağmen inandığı ülküden asla ödün vermemiş, mücadelesinin her safhasında aziz milletimize güvenerek ,tükenmez feyzinden güç almış ve kutlu yolculuğuna devam etmiştir.En bunalımlı zamanlarda ,kararlılığın azmin sabrın örneği olmuş,İstiklal Savaşında ,Çanakkale ‘de ,Sakarya’da Dumlupınar’da kendisi ile beraber olan halkı ,hak ettiği cevabı vermiştir.Dünde bugünde yarında aziz milletimiz Atatürk ‘ün kurduğu bu laik Cumhuriyet’i  ilelebet devam edecektir ve bekçileri olacaktır.
10 Kasımlar bu yüzden kazanımları , sahiplenme ,koruma ve geleceğe taşıma günüdür.Bugün de Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında kararlılıkla yürüyor , Cumhuriyet ‘in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika