Dolar : Alış : 6.0463 / Satış : 6.0572
Euro : Alış : 6.7549 / Satış : 6.7670
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya27°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13750 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BAŞKAN GÜRKAN: BİZE DUYULAN GÜVENE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ

03 Aralık 2018
Ana Sayfa » GÜNDEM » BAŞKAN GÜRKAN: BİZE DUYULAN GÜVENE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ
BAŞKAN GÜRKAN: BİZE DUYULAN GÜVENE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ

AK Parti Malatya milletvekilleri ve parti il teşkilatı, AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Gürkan, “Cumhurbaşkanımızın, parti teşkilatımızın, genel merkezimizin, milletvekillerimizin ve halkımızın güvenine layık olmaya çalışacağız” dedi.

AK Parti MKYK Üyeleri Bülent Tüfenkci ve Öznur Çalık, Malatya Milletvekilleri Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, beraberinde AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ve parti yöneticileri ile birlikte AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, bir süre sohbet ettiler. Burada konuşan AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, “Bugün Merkez Karar Yönetim Kurulu üyelerimiz ve milletvekillerimiz ile birlikte, Büyükşehir Belediye Başkan adayımız olan Selahattin Gürkan başkanımızı tebrik etmeye, hayırlı olsun dileklerimizi iletmeye geldik. İnşallah Battalgazi’miz de yaptıkları güzel hizmetleri, Büyükşehir Belediye başkanı olarak da nasip olur. Seçildiğinde Malatya’mıza da Büyükşehir Belediye başkanımız olarak güzel hizmetlere dönüştüreceğine, faydalı hizmetler gerçekleştireceğine inanıyoruz. Malatya’mıza hizmet anlamında da tüm parti teşkilatlarımızla, milletvekillerimizle birlikte güzel bir çalışma ile Malatyalı hemşerilerimize hizmet etme gayreti içerisinde olacağımızı ifade etmeye geldik. Ben kendilerine hayırlı olsun diyorum. Başarılı hizmetler diliyorum” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, Malatya’da yeni bir tarih yazmaya hazırlandıklarını belirterek, “Ziyaretimizin sebebi Battalgazi Belediye Başkanımız, Sayın Cumhurbaşkanımız, genel merkezimiz ve temayüllerimiz, kamuoyu yoklarımız neticesinde Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak belirlendi. Ona hayırlı uğurlu olsun demek için geldik. Sadece Selahattin başkanımıza değil, Battalgazi’mize de, Yeşilyurt’umuza da bütün Malatya’daki ilçelerimiz ile birlikte Malatya’mıza ve hemşerilerimize hayırlı olsun. Çok zorlu bir görev. Bu zorlu görevi 3 dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Selahattin Başkanımızın rahatlıkla üstesinden geleceğine eminiz. İnşallah bizim hedefimiz iki tane CHP’li belediye var. Arguvan ve Hekimhan . Onlarda dahil olmak üzere onları almak ve büyükşehir ile birlikte mevcut AK Parti belediyelerimizin de devamını sağlamak. Ve Malatya’da tarihi bir rekora imza atmak istiyoruz. Battalgazi’nin 30 bin nüfuslu halinden 300 bin nüfuslu haline geçerken belediye başkanlığı yapan ve Battalgazi’de kurucu belediye başkanlığı görevini ifa eden, 5 yıl boyunca da bu çalışmayı layıkıyla yerine getiren kıymetli Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Selahattin Gürkan’a canı gönülden teşekkür ediyoruz. AK Parti ailesi olarak Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. İnşallah hep birlikte tarihi bir rekora imza atacağız” dedi.

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’de, “Bugün arkadaşlarımız ile birlikte, Malatya Büyükşehir Belediye başkan adayımıza hem hayırlı olsun, hem de istişarelerde bulunmak için ziyaret ediyoruz. Türkiye bildiğiniz gibi önemli bir yerel seçim sürecinde. AK Parti olarak aday belirleme sürecini titizlikle götüren bizzat büyükşehirlerde ve il belediyelerinde Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın nezaret ettiği aday belirleme süreçleri kısmen açıklandı. Geri kalan illeri de önümüzdeki hafta içerisinde açıklanacak. Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayımızda ilk açıklanan iller arasında yer aldı. Battalgazi Belediyesi’nde başarı ile görev yapan ve memnuniyet oranlarını yükseklere çıkaran Selahattin Gürkan başkanımızı 31 Mart seçimlerinde inşallah yüksek bir oranla seçmiş olacağız. Böylelikle AK Parti belediyeciliğinin büyükşehirde hem devamını, hem de hizmet anlamında daha da üzerine koyarak hizmetlerimizi devam ettirmiş olacağız. Bunun üzerine görev daha da ağırlaştı. Şehrin altyapısı tamamlanmış ve üst yapısıyla birlikte insanların sokakta daha mutlu olduğu, köylerimizin, kırsalımızın artık bütün eksikliklerinin giderilebileceği bir dönemi de bu dönem inşallah hep beraber yaşamış oluruz. Çünkü biz Malatya’yı bir bütün olarak görüyoruz. Kalkınmasını tamamlayan, rekabetini tamamlayan ve rekabet edebilen bir il olmasını istiyoruz. İnşallah israf değil, kaynak üreten bir belediyeyi, bu kaynakları şehrin istihdamlarına yönelik bir belediyeyi, kimlikli bir belediyeyi, kültürel alt yapısını tamamlayan ve bunu Malatya’nın geleneği ve kültür ile buluşturan bir belediyeyi inşallah 31 Mart seçimlerinde de sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kendisine duyulan güvene layık olmaya çalışacağını ifade ederek, “Önümüzde bir süreç var. AK Parti, erdemler hareketidir, bayrak yarışıdır. Ve alınan görevi bir üst versiyona nasıl çıkarılır onun gayret ve çabası içerisinde olma anlayışıdır. Cumhurbaşkanımızın 24 Kasım da Haliç Kongre Merkezi’nde 40 il belediyesini açıklarken, bunlardan 14′ü büyükşehir belediyesi idi ve Malatya’da o 14 büyükşehir belediyesi içindeydi. Burada Cumhurbaşkanımız şunu ifade ettiler. Gönül belediyeciliği anlayışının bütün Türkiye’ye teşmil edilip, hakim kılınması noktasında belediye başkan adaylarına gerekli telkinlerde bulundular. Kendileri 1994’de İstanbul’a geldiğinde çöp yığını ve suları akmayan, hakikaten yaşanmaz bir şehir içerinde olan İstanbul’u, bugün hakikaten dünyanın en çağdaş, modern bir metropol şehrine büründürülmesinin temelleri de 1994 yılında attı. Diğer taraftan da çok güzel bir ifade kullandı. ‘Belediye başkanları sadece seçildiği dönem ile kendilerini sınırlandırmasınlar. Geçmiş yüzyılların, bin yılların belediye başkanı olma noktasındaki felsefi düşüncelerini ve gelecekteki yüzyıllardaki hizmetlerle anılması noktasındaki vizyon içerisinde çalışmalarını arzu ediyoruz’ dedi. Hedef olarak da toplumun yüzde yüz kesiminin hepsinin bu hizmet dairesine alınması noktasında bir hedef belirledi. Biz Cumhurbaşkanımızın bize vermiş olduğu hedefler çerçevesinde, başta Cumhurbaşkanımızın, parti teşkilatımızın, genel merkezimizin, milletvekillerimizin ve halkımızın güvenine layık olmaya çalışacağız. Halkımızın hakikaten bize gösterdikleri teveccühü de burada takdirle ve şükranla ifade etmek istiyorum. Toplumumuza çıkmış olduğumuz bu kutlu görevde inşallah Cenabı Allah onlara bizi mahcup etmesin. Bu bir bayrak yarışıdır. Biz bunu bir üst versiyona nasıl taşırız, onun gayreti içerisinde olacağız. Şimdiye kadar bu şehirde belediye başkanlığı yapmış herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika