Dolar : Alış : 18.6202 / Satış : 18.6538
Euro : Alış : 19.5764 / Satış : 19.6117
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME TEKNOLOJİ DESTEĞİ

08 Kasım 2022
Ana Sayfa » GÜNDEM » BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME TEKNOLOJİ DESTEĞİ
BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME TEKNOLOJİ DESTEĞİ

Çocukların teknolojiyi sadece tüketen değil, aynı zamanda üreten bireyler haline getirmesi için harekete geçen Battalgazi Belediyesi, çocuklara bilim ve teknolojiyi sevdirmek, kodlamayı öğretmek ve hayal güçlerini üretime dönüştürme becerilerine katkı sağlamak amacıyla Battalgazi Beceri Atölyeleri kurdu. Sosyal Yaşam Merkezi’nde açılan Üretim becerileri atölyesi, Robotik kodlama atölyesi ve 3B yazıcı atölyesi, 7-15 yaş arasındaki genç yeteneklere hizmet verecek. Çarşamba ve Cuma günleri 09.00 ile 11.00 saatleri arasında beceri atölyelerinden uygulamalı eğitim alan çocuklar, üretimin gücünü keşfederek hayallerini ürüne dönüştürmenin keyfine doyasıya varma imkanı bulacak.

21. yüzyılın becerilerine katkıda bulunacak Battalgazi Beceri Atölyeleri’nin açılış programına; Battalgazi İlçe Kaymakamı Erkan Savar, AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan ve çok sayıda davetli katıldı.

Battalgazi’de çok güzel işlere imza atıldığına dikkat çeken Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan, “Malatya’mız tesisleşme noktasında alt yapısı çok güçlü bir şehir olma noktasında hızlı adımlarla ilerliyor. Özellikle Battalgazi bölgemizde Belediyemiz ile birlikte gençlerimiz geleceği adına önemli işlere imza atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz. En çok tesislerimizin bulunduğu bölgelerimizden biri olan Battalgazi’mizde durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Battalgazi Belediyemiz bugünde güzel bir atölyeyi ilçeye kazandırdı. Gençlerimizin yoğun şekilde istifade edecekler. Tüm gençlerimizi bekliyoruz.”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, öğrencilerin atölye sayesinde bilim ve teknoloji alanında daha başarılı çalışmalar yapabileceğini belirtti. Başkan Güder, “Battalgazi’mizi geleceğe hazırlama noktasında belediye olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam ediyoruz. Gençlerimiz yeteneklerini ortaya çıkartsınlar, kendilerini geliştirsinler ve geleceğe daha donanımlı hazırlanmaları için yepyeni kurslar açmaya da devam ediyoruz. Bugünde burada yeni atölyelerden bir tanesinin açılışını yapıyoruz. Bu atölyelerimizden alınacak eğitimlerle teknoloji tüketen değil, teknolojiyi üreten nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bir yandan da bu atölyelerin yaygınlaşmasını amaçlıyoruz. Bugün bir Selçuk Bayraktar gerçeği var ve yaptığı işler sayesinde asırlar sonrasında insanlık tarihi Türkiye’den bahsedecek, Selçuk Bayraktar’dan bahsedecek. Battalgazi’mizde de yeni Selçuk Bayraktarlar neden yetişmesin. Battalgazi Belediyesi olarak gençlerimizin her daim emrindeyiz. Bu çalışmalarımız gençlerimiz için devam edecek. Bugün açılışını yaptığımız kursumuzun tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Battalgazi Belediyesi’nin örnek çalışmalara imza attığını kaydeden AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, “Öncelikle Battalgazi’nin kıymetli başkanını ve ekibini tebrik ediyorum. Belediyeciliğin en önemli konularından bir tanesi de sosyal ve kültürel belediyeciliktir. Bu konuda Battalgazi Belediyesi gerçekten örnek hizmetlere imza atıyor. Gençlere yönelik birçok çalışma yapıldı, yapılmaya da devam ediyor. Başkanımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Çocuklarımız burada yeteneklerinin farkına varsın ve kendilerini geliştirsinler. Hayırlı ve uğurlu olsun. Dünya’nın üzerinde durduğu tek şey gençlerin doğru yönlendirilmesi konusudur. Gençlere eğitimler verebilen ve yetiştirebilen her toplum dünyaya da hakim olmuştur. AK Parti kurulduğu günden itibaren her zaman gençlere önem vermiştir, vermeye de devam ediyor. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin her daim emrindeyiz” ifadelerini kullandı.

Gençlerimiz adına çok önemli atölyelerin açılışını yaptıklarını belirten Battalgazi İlçe Kaymakamı Erkan Savar, “Gençlerimiz bu yararlı atölyelerden gönüllerinde faydalanmaları açısından Battalgazi Belediyesi tarafından çok önemli bir adım atıldı. Çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesi ve gelişmesi açısından çok önemli atölyeler. Gençlerimize yapılan yatırımlar geleceğimize yapılan yatırımlardır. Gençlerimize yönelik yatırımlarımız artarak devam edecektir. Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’i tebrik ediyorum. Çocuklarımıza da başarılar diliyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika