...
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15753 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BATTALGAZİ DEVLET HASTANESİ ÇARŞAMBA GÜNÜ HİZMETE GİRİYOR

20 Haziran 2022
Ana Sayfa » GÜNDEM » BATTALGAZİ DEVLET HASTANESİ ÇARŞAMBA GÜNÜ HİZMETE GİRİYOR
BATTALGAZİ DEVLET HASTANESİ ÇARŞAMBA GÜNÜ HİZMETE GİRİYOR

Malatya’da yapımı tamamlanan Battalgazi Devlet Hastanesi 22 Haziran Çarşamba günü hizmet vermeye başlıyor. Hastaneyi ziyaret eden AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, yeni hastanenin Malatyalılara hayırlı olmasını diledi.

Battalgazi ilçesi Fırat Mahallesi’nde bulunan Devlet Hastanesi eski binasının yıkılması ile bölgede doğan hastane ihtiyacı sonrası Sağlık Bakanlığı tarafından 300 yataklı yeni bir hastane yapılması kararlaştırılmıştı. Battalgazi Devlet Hastanesi’nin eksikleri giderilerek açılışa hazır duruma getirildi. 22 Haziran Çarşamba günü hizmet vermeye başlayacak olan hastanenin Acil servis ve poliklinik hizmetleri ile Malatya halkının hizmetinde olacağı açıklandı.

Hastaneyi ziyaret eden AK Parti Malatya Milletvekili MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, Başhekim Erhan Berk’ten bilgiler aldı. Malatya’ya yeni bir hastane daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Tüfenkci, “Çarşamba günü inşallah acil servis ve poliklinik hizmetleri ile hasta kabulüne başlanılıyor. Hastanemize atanan Başhekimimiz Erhan Berk ve ekibine de başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Fiziki olarak güzel bir hastanenin yanı sıra özellikle hasta konforu açısından da modern bir hastaneyi bölgeye kazandırdıklarının altını çizen Tüfenkci, eksikliklerin de kısa sürede giderileceğini söyledi.
Hastanenin 2019 yılında temellerinin atılması sürecinde muhalefet partilerinin açıklamalarını da hatırlatan Tüfenkci, “Eski devlet hastanemizin yıkılarak yeni yerine taşınması ile bu bölgede ihtiyaç olan hastanenin yapılması için gayret gösterdik ve bugünlere geldik. O gün biz söz verdiğimizde dalga geçen ve hayal olduğunu ileri süren muhalefet buraya muayene olmaya geldiklerinde buranın gerçek olduğunu görürler” dedi.
Geçtiğimiz hafta meclisten geçen yeni sağlık kanunu ile birlikte sağlıkçıların da özlük haklarının iyileştirilmesi için adımların atıldığını ifade eden Tüfenkci, hizmete başlayacak olan hastanenin herkese hayırlı olmasını dileyerek emeği geçenlere de teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika