Dolar : Alış : 9.4575 / Satış : 9.4745
Euro : Alış : 10.9812 / Satış : 11.0010
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya18°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15505 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BATTALGAZİ’DE 32 PARKTA YENİLEME ÇALIŞMASI BAŞLADI

28 Mayıs 2021
Ana Sayfa » Genel » BATTALGAZİ’DE 32 PARKTA YENİLEME ÇALIŞMASI BAŞLADI
BATTALGAZİ’DE 32 PARKTA YENİLEME ÇALIŞMASI BAŞLADI

Malatya Belediyesi yaklaşık 22 bin kişinin yaşadığı TOKİ bölgesinde ikamet eden çocukların daha iyi ve sağlıklı ortamlarda oyunlar oynamalarını sağlamak amacıyla, onarım ve bakım çalışması TOKİ site yönetime ait toplam 32 parkta, bakım ve yenileme çalışması başlattı.
Çalışmalar kapsamında Çöşnük Mahallesi, Fırat Mahallesi, Yamaç Mahallesi ve Merkez Beydağı mahallesindeki onarım ve bakım çalışması TOKİ site yönetime ait toplam 32 parkta, maliyeti 3 milyon TL olan yenileme çalışması başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çocukların daha iyi ve sağlıklı ortamlarda oyunlar oynamalarını sağlamak amacıyla, çalışmalarına zaman kaybetmeden başlarken çalışmalar kapsamında ilk olarak Fırat ve Merkez Beydağı mahallelerindeki parklar baştan aşağı yenileniyor. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Kırçuval ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında kapsamlı bilgiler alan Başkan Güder’e, site sakinleri teşekkürlerini iletti.
Her daim halkın yanında olan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkürlerini ileten Çöşnük Mahalle muhtarı Burhan İnanç ise “Bölgemizde bulunan 32 parkımızda sağlıklaştırma yapılıyor. Konuyu başkanımıza ilettiğimiz zaman başkanımız hiç tereddüt etmeden taşın altına elini koyarak, ‘Halka hizmet hakka hizmet’ dedi. Yüksek maliyeti olmasına rağmen başkanımız verdiği sözü yerine getiriyor. Allah kendisinden razı olsun. Çocuklarımız güzel parklarda koşup oynayacaklar. Rabbim işini rast getirsin” derken, Fırat Mahalle Muhtarı Nihat Biner, “TOKİ 3-4 ve 5. Etaplarda bulunan çocuk oyun alanlarımızın yenilenmesi ve sağlıklaştırılması gerekiyordu. Daha önce yüklenici firma tarafından yapılmıştı. Bizde buradaki çocuk parklarımızın yeniden güzel bir şekilde sağlıklaştırılması adına Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e bir talepte bulunmuştuk. Sağ olsun başkanımız bizim talebimizi geri çevirmedi. Her zaman olduğu gibi yine halkın yanında oldu. Biz başkanımızın hizmetlerini biliyor ve takdir ediyoruz. Şahsım ve mahallem adına başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştular.
Battalgazi’nin sorun çözücü bir belediye başkanı olduğunu belirten TOKİ site yönetimi müdürü Remzi Ayverdi, şunları söyledi:
“Bölgemizde bulunan parklarımızın zeminleri kumdu. Çocuklar ciddi sorun ve sıkıntılar yaşıyordu. Hem bizim hem de vatandaşların isteği doğrultusunda muhtarımıza ve belediye başkanımıza durumu ilettik. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. İsteğimize duyarsız kalmadı ve bu hizmeti de gerçekleşti. Burada oturan vatandaşlar ve yönetimin adına Başkanımıza ve ekibine ayrıca teşekkür ediyorum. Battalgazi’nin sorun çözücü bir başkanı var.”
BAŞKAN GÜDER: “VATANDAŞLARIMIZIN İHTİYAÇLARINI GİDERMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR”
Park sağlıklaştırma çalışmalarının başlatıldığını vurgulayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Battalgazi’mizde hizmet ve gönül belediyeciliğini birleştirdik. Hizmet alanımızda bulunan ya da bulunmayan bir yerde bir sorun, eksiklik veya talep varsa, onu gidermek bizim boynumuzun borcudur. TOKİ bölgemizdeki muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın bizden bir talebi vardı. Özellikle TOKİ bölgesinde bulunan geleceğimizin teminatı yavrularımızın istifade edeceği parklarda, yenileme ve onarım çalışması yapılması gerekiyormuş. Onarımı TOKİ site yönetimine ait bu çalışmayı yapacağımızı ve vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidereceğimizi belirtmiştik. Çalışmalarımızın startını verdik. Ekiplerimiz yoğun şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Gerçekleştirilen çalışmaların bize maliyeti 3 milyondan fazla. Battalgazi Belediyesi olarak bizler bu konuyu üstlendik. Biz hizmet için varız. Bir yerde bir eksiklik ihtiyaç varsa o ihtiyacı gidermekle mükellefiz, görevliyiz. İnşallah kısa süre içerisinde TOKİ’de ki vatandaşlarımızın taleplerini büyük oranda karşılaşmış olacağız. Özellikle vatandaşlarımız bu bölgede zaruri ihtiyaçlarını karşılamak için ticaret hanelere ihtiyaçları olduğunu da bizlere iletmişlerdi. Battalgazi Belediyesi olarak bu ihtiyacı da inşallah alanların bize devredilmesiyle gidereceğiz. Bu bölgelere merkezler kuracağız. Yine bu bölgeye kütüphane yapımımız devam ediyor. Onu da en kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacağız. Battalgazi’de bölgeler arası gelişmişlik farkındalığını ortadan kaldıracağız” dedi. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika