Dolar : Alış : 18.6202 / Satış : 18.6538
Euro : Alış : 19.5764 / Satış : 19.6117
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BATTALGAZİ’DEKİ GÜL BAHÇESİ HİZMETE AÇILDI

03 Ekim 2022
Ana Sayfa » GÜNDEM » BATTALGAZİ’DEKİ GÜL BAHÇESİ HİZMETE AÇILDI
BATTALGAZİ’DEKİ GÜL BAHÇESİ HİZMETE AÇILDI

Battalgazi Belediyesi tarafından Tandoğan Mahallesi’ndeki 9 bin metrekarelik alana yapılan ve 1 yıl gibi kısa bir süre içinde yapımı tamamlanan “Gül Bahçesi ve Gül Cafe” düzenlenen açılış töreni ile hizmete sunuldu. Battalgazi’ye görsel bir şov sunan Gül Bahçesi’nin açılışı, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve katılımcılar tarafından yapıldı.

Battalgazi Belediyesi tarafından Tandoğan Mahallesinde bulunan Kısmet ve Dostlar sokak arasındaki 9 bin metrekarelik alanda 2021 yılının sonunda yapımına başlanmıştı. 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde yapımı tamamlanan Gül Bahçesi, düzenlenen görkemli bir törenle hizmete açıldı. İçerisinde; Gül Cafe, süs havuzları, gül parselleri, yürüyüş yolları ve çocuk oyun alanlarının olduğu Gül Bahçesi, 44 farklı türden bitki ve güller ile vatandaşlara görsel bir şovla birlikte en güzel manzaraları sunacak. 3 milyon lirayı aşan Gül Bahçesi, gül üretimine olanak sağlayacak anaçlardan kurulmuş olması sebebiyle üretim yapma imkanı da sağlayacak.

Battalgazi’de çok güzel hizmetlere imza atıldığının altını çizen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Battalgazi’mize çok güzel hizmetler kazandırdık, kazandırmaya da devam ediyoruz. İlçemizde şuan eden Kırkgöz Sahil Parkı projemiz var. Malatya’yı ilk kez su ile buluşturuyoruz. Eskimalatya merkezimizde tarih ve medeniyete uygun bir şekilde Eskimalatya meydan projemiz devam ediyor. Ekiplerimiz yoğun şekilde çalışıyor. Derme Deresi Rekreasyon Projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Biten projelerimizin yanı sıra bunlar devam eden projelerimiz. Bu projeler, 5 yıla sığdırılacak projeler değil ama bizler bu vizyon projelerimizi görev süremize sığdırmayı başardık” dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika