Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya27°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14458 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BELEDİYE YANINDA FUAR VE KERMESLER YASAKLANDI

16 Ekim 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » BELEDİYE YANINDA FUAR VE KERMESLER YASAKLANDI
BELEDİYE YANINDA FUAR VE KERMESLER YASAKLANDI

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, görüntü kirliliğinin yanı sıra trafik ve yaya yoğunluğuna sebep olan Büyükşehir Belediye Binası yanında etkinlik, fuar, kermes ve diğer etkinliklerin yapılmasını yasakladı. Vakıf, dernek ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından yapılacak olan etkinlikler bundan böyle Mişmiş Park fuar alanına taşınacak.

 “Görüntü kirliliğine sebebiyet veriyor”

Başkan Vekili Selim Pilten başkanlığında dün yapılan Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı son toplantısında, Belediyeye ait otopark alanında fuar, festival ve kermes gibi etkinliklerin görüntü kirliliğine sebebiyet verdiği belirtilerek, bundan böyle bu türden etkinliklerin Mişmiş Park Fuar alanında yapılmasını içeren madde oy birliği ile kabul edildi.

“Satılan ürünler etiketsiz ve kayıt dışı”

Söz konusu maddeye ilişkin meclise gönderilen yazıda, “Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Ticaret ve Sanayi Odası’nın Belediyemize göndermiş olduğu yazıda, fuar alanında satışa sunulan ürünlerin etiketsiz ve kayıt dışı satıldığı, il genelinde kanuni yükümlülüklerini yerine getiren, istihdam yaratan yerli sektöre zarar verdiği belirtilerek, fuar, festival ve kermeslere izin verilmemesi talep edilmektedir.

Belediyemiz encümeni tarafından 2019 yılı içerisinde dernek ve çeşitli STK’lara vermiş olduğu kermes, festival ve fuarlar hariç olmak üzere bundan böyle Belediyemiz Hizmet binasının yanında bulunan otopark alanında fuar, kermes ve festivallere izin verilmemesi, bundan sonra yapılacak etkinliklerin Mişmiş Park Fuar alanında yapılması hususunda karar alınmasını….”

Söz konusu madde mecliste oy birliği ile kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım ayı çalışmalarına 13 Kasım 2019 Çarşamba günü saat 14.00’de başlayacak. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika