Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15184 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“BÖYLE BİR ŞEY YOK!”

15 Ocak 2021
Ana Sayfa » GÜNDEM » “BÖYLE BİR ŞEY YOK!”
“BÖYLE BİR ŞEY YOK!”

Arapgir’in Onar Mahallesi’nde mağarada esrarengiz bir varlık görüldüğü şeklinde sosyal medyada paylaşılan haberin gerçekle ilgisi olmadığı açıklandı. Bunun tamamen “yalan haber” olduğuna dikkat çeken Onar Muhtarı Dursun Akan, “İsmi geçen kişilerin Onar ile hiçbir ilgisi yok. Mahallelinin böyle bir olaydan haberi bile yokken sanki mağaraya giden mahalleliler diye haberde yansıtılıyor. Tamamen yalan haber” dedi.

Haberin sosyal medyada hızla yayılması ve internette yayın yapan bazı haber sitelerinde görüntülere ve habere yer verilmesi hiçbir şeyden haberi olmayan başta Onar’lılar olmak üzere Arapgir halkını meraklandırdı. Kısa zamanda hemşehrilerimiz arasındaki haberleşmelerde de paylaşılan olayın gerçekle ilgisi olmadığı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak arayıp bilgi aldığımız Onar Mahallesi Muhtarı Dursun Akan böyle bir olayın olmadığını, tamamen kurgu üzerine yapılmış bir haber olduğunu söyledi. Haberde yer alan kişilerin Onar ile ilgisinin bulunmadığını, mahalleyi ziyaret etmediklerini, mahalle halkının hiçbir şeyden haberinin olmadığını ifade etti. Muhtar Akan şunları söyledi:

“İsmi geçen kişiler Onar’ı ne zaman ziyaret etmişler ki. Bir ziyaretçi geldiğinde bizlerin haberi olur, onlara eşlik ederiz. Muhtar olarak benim ve mahallelinin böyle bir olaydan haberi bile yok. Haberde ise, sanki mağaraya giden mahalleliler diye belirtiliyor. Tamamen yalan ve kurgulanmış bir haber. Üstelik habere konu mağaranın adı Sandıklı Mağara değil. Bu mağaranın adı yok. Haberi duyunca gidip bahsedilen mağarada inceleme yaptık. Böyle bir konuyla ilgili en ufak bir ize rastlamadık.” HABER MERKEZİ

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika