Dolar : Alış : 5.5398 / Satış : 5.5497
Euro : Alış : 6.1414 / Satış : 6.1524
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13916 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BOZBURUN’DA SORUNLAR ELE ALINDI

21 Şubat 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » BOZBURUN’DA SORUNLAR ELE ALINDI
BOZBURUN’DA SORUNLAR ELE ALINDI

Arguvan İlçesine bağlı Bozburun mahallesinde hayvan yetiştiricilerinin sorunları ele alındı. Yaklaşık 10.000 küçükbaş hayvanın olduğu Bozburun mahallesinde yapılan istişare toplantısında genel sorunlar ele alınarak bunların çözümlenmesi için yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından gerçekleştirilen toplantıda yeni teşvik destekleri, sorun sıkıntılar, hastalıklar ve projeler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Muhtar İsmet Karabulut’un evinde yapılan toplantıya, Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, birlik teknik personelleri ve Bozburun Mahallesindeki tüm yetiştiriciler katıldı.

Malatya Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın yaptığı konuşmada yetiştiricilerle birebir görüşerek sorunları yerinde tespit etmek istediklerini belirterek “Biliyorsunuz Malatya’da en fazla hayvancılığın yapıldığı ve hayvanın olduğu yer bu mahallemiz. Buranın en büyük sorunlarından birisi Tapu Kadastro problemidir. Hep birlikte herkesin elini ve bedenini taşın altına koyarak bu sorunu çözmesi gerekiyor. Bizler bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, İlçe Belediye Başkanlığımız gerekse de buranın sorun ve sıkıntılarının çözümü noktasında siyasilerimizin bu sıkıntılara el atması lazım. Tabi bu sorunlarla ilgili yazılı sözlü taleplerimizi yapacağız. Buranın problemlerini hep birlikte çözmemiz lazım ki üretim devam etsin” dedi.

Bozburun mahallesi muhtarı İsmet Karabulut ve bazı yetiştiriciler ise bütün geçim kaynaklarının hayvancılık olduğunu ve yeni çıkan proje kapsamlı desteklerden, tapu kadastro problemi olduğu için yararlanamadıklarını, bu problemin bir an önce çözülmesi için yetkililerden acil destek beklediklerini söylediler. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika