Dolar : Alış : 5.5398 / Satış : 5.5497
Euro : Alış : 6.1414 / Satış : 6.1524
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13916 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇALIK: HIZLI TRENDEN ARGUVAN’DA YARARLANACAK

29 Ocak 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » ÇALIK: HIZLI TRENDEN ARGUVAN’DA YARARLANACAK
ÇALIK: HIZLI TRENDEN ARGUVAN’DA YARARLANACAK

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Malatya-Elazığ hızlı tren güzergâhının Arguvan’ın Morhamam bölgesinden geçirileceğini belirterek, “Buraya yapılacak bir istasyon ile Arguvan ve Arapgir ilçesindeki vatandaşlarımız da hızlı tren ile şehirlerarası yolculuk yapabilecek” dedi.

Çalık yaptığı yazılı açıklamada, “Malatya İli ile Elazığ İli arasındaki bağlantıyı sağlaması planlanan Malatya – Elazığ hızlı tren hattı bölgede ulaşımı sağlamak amaçlanmaktadır. Bu hat ayrıca, hızlı tren ağının Doğu Anadolu ile bağlantısı açısından da önem taşımaktadır.” dedi.

Milletvekili Çalık,  Malatya-Elazığ-Hızlı Tren Projesi’ne ilişkin ÇED raporu sürecinin başlatıldığını belirterek,  hızlı tren güzergâhının mevcut demiryolu güzergâhından farklı olarak belirlendiğini kaydetti. Milletvekili Çalık, Malatya-Elazığ hızlı tren güzergâhının Yazıhan ilçesinin Durucasu mahallesinden sonra Arguvan’ın Bozburun, Karababa, Morhamam, İçmece ve Bahçeli mahalleleri güzergâhını takip edeceğini ve Morhamam’a yapılacak istasyon ile Arguvan ve bölgedeki vatandaşların hızlı tren ile şehirlerarası yolculuk yapabileceğini kaydetti.

Malatya-Elazığ hızlı tren güzergâhının Arguvan’ın Bahçeli mevkiinde baraj gölü üzerine yapılacak köprü ile Elazığ’ın Baskil ilçesinin Kumlutarla mevkiinde Baskil’e bağlanacağını kaydeden Çalık,  Malatya-Elazığ hızlı tren güzergâhının toplam da 126 kilometre olduğunu belirtti. Çalık,  projede 3 köprü, 14 viyadük, 8 tünel, 37 alt geçit ve 20 üst geçit bulunduğunu kaydetti. Çalık yazılı açıklamasında “Malatya-Elazığ hızlı tren güzergâhının ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika