Dolar : Alış : 6.0463 / Satış : 6.0572
Euro : Alış : 6.7549 / Satış : 6.7670
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya27°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13750 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP ADAYI GÖKÇE: 16 YILDIR BU ŞEHRİ YÖNETENLER HESAP VERMELİ

14 Şubat 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » CHP ADAYI GÖKÇE: 16 YILDIR BU ŞEHRİ YÖNETENLER HESAP VERMELİ
CHP ADAYI GÖKÇE: 16 YILDIR BU ŞEHRİ YÖNETENLER HESAP VERMELİ

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı avukat Soner Gökçe, sivil toplum örgütleri ziyaretleri kapsamında Şeker-İş Sendikası Malatya Şube Başkanlığında temaslarda bulundu.

Sendika şube başkanı Nuri Murat, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte karşıladığı CHP’li heyete hitaben, seçimlerde başarılar diledi, şeker fabrikası ve üretime yönelik açıklamalarda bulundu.
Sendika Başkanı Murat, 1956 yılında kurulan fabrikanın kapatılma ile bir dönem karşı karşıya kaldığını belirterek “Türkiye de birçok fabrikamız satıldı. Ancak, bu mücadele de dik durduğumuz için, bizim fabrikamız kaldı. Gerçekten iktidarı, muhalefeti ile fabrikamızın devamı konusunda Malatya dik durdu.” dedi. Sendika Başkanı Nuri Murat, 550 bin tonluk pancar kotasını bu yıl ektireceklerini belirtirken, özellikle Boztepe barajının faaliyete girmesi sonrası üretimin çok iyi bir düzeye geldiğini vurguladı.
Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Soner Gökçe ise ziyarette yaptığı konuşmada toplum olarak, değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini belirterek “Şeker Fabrikası da bu noktada sembol bir değerimizdir. Sahibi bu millettir.” Açıklamasında bulundu.
16 yıldır Malatya da AKP’nin hem yerelde, hem genelde tüm iktidar gücünü elinde tuttuğunu belirten Gökçe şunları söyledi :
“Kaynakları doğru kullanmadılar. Büyükşehir Belediyesi, büyük bir borç içerisinde. Soruyoruz Battalgazi’ye, açıkla gelirini giderini diyoruz, borcum yok diyor. Nasıl borcun yok, açıkla bir görelim şeffaf ol diyoruz. Şimdilerde -evet borcumuz var ama borcun karşılığında kaynakta var – diyorlar. Borcun varsa bu kadar borcum var. Kaynağın var ise açıkla nedir ve ne kadardır? Şeffaf olalım hepimiz. 2018 yılının bütçesiyle ilgili ne iki merkez ilçede, ne büyükşehir de açıklanan hiçbir şey göremiyoruz. İsraf, hat safhada. Malatya’mız perişan edildi.” HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika