Dolar : Alış : 6.8138 / Satış : 6.8260
Euro : Alış : 7.5770 / Satış : 7.5907
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya27°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14469 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP BAŞKAN ADAYI GÖKÇE: BU KENTE NEFES ALDIRACAĞIZ

05 Ocak 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » CHP BAŞKAN ADAYI GÖKÇE: BU KENTE NEFES ALDIRACAĞIZ
CHP BAŞKAN ADAYI GÖKÇE: BU KENTE NEFES ALDIRACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Soner Gökçe ve Parti İl Başkanı Enver Kiraz düzenledikleri basın toplantısı ile 31 Mart Yerel seçimlerine doğru  gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Büyükşehir Belediye Başkan  Adayı Gökçe “Bu kente nefes aldıracağız” açıklamasını yaparken,  İl Başkanı Kiraz ise iktidarın  parti amblemleri ile ilgili açıklamalarına “6 oka laf söylemek kimsenin haddi değildir” şeklinde konuştu.

31  Mart yerel seçimlerine doğru Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Avukat Soner Gökçe’nin ismini açıklanması ile Malatya’daki çalışmalarına start veren CHP’de, Başkan Adayı Gökçe ve Parti İl Başkanı Enver Kiraz, kahvaltıda basın mensuplarıyla buluştu. Propaganda çalışmalarını önümüzdeki günlerde yoğunluklu sürdüreceklerine dikkat çeken İl Başkanı Kiraz,  Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın,”31 Mart günü vatandaş  CHP’ye   6 oku yaktıracak” şeklindeki açıklamasına  sert bir şekilde cevap vererek,”6 okun  anlamını bilmeyen bir milletvekili ile karşı karşıyayız. 6 oka laf söylemek kimsenin haddi değildir” dedi.

Basın toplantısında Ak Parti Milletvekili Çalık’ın  açıklamalarına tepki gösteren İl Başkanı Kiraz şöyle dedi:

“Ak Parti Milletvekili Çalık’ın bir ifadesi vardı. O, ‘Halk 31 Mart’ta CHP’ye o 6 oku yaktıracak’ diyor.  6 okun anlamından bihaber olan bir milletvekili ile karşı karşıyayız. 6 okun yanmasından nasıl bahsedebiliyor, bunu neyle eşleştiriyor bunu anlamak mümkün değil. Herkesin, haddi değil 6 oka laf etmek. O sanıyor ki, kendisi gibi patlatabilecek bir ampul kullanıyor. Edison bilseydi ki bugün ampul zarar verebilecek anlamda kullanılacak, onu emin olun icat etmezdi. 6 okun içinde rejimimizin adı var. Yani Cumhuriyetçilik var. Milliyetçilik var. Halkçılık var, Laiklik var. İnkılapçılık var. Vatandaş bir poşeti bile 25 kuruşa almak zorunda kalıyor. Malatya’nın birçok sorunu var. Çevreyolu yok, Battalgazi’de Devlet Hastanesi yok. Malatya’nın trafik sorunu var. Malatya yeşillikten beton Malatya’ya dönüştü. Sen önce bunların hesabını ver.”

CHP Malatya Büyükşehir belediye Başkan Adayı Avukat Soner  Gökçe’de konuşmasına, Milletvekili Öznur Çalık’ın açıklamalarına  “Onların seviyesine inmeyeceğiz” ifadesi ile tepki gösterirken, propaganda süreci ile ilgili olarak, “Bu kente nefes aldıracağız, projelerimizle yarışacağız” dedi.

Malatya’nın yerel yönetimlerde  son 15 yılını Ak Partili başkanlara teslim ettiğini ancak tek başına iktidarın imkanlarına rağmen Malatya’nın rutin belediyeciliğin dışında bir hizmet görmediğine dikkat çekerek şu değerlendirmelerde bulundu:

“Tüm Malatya’yı kucaklayacak, tüm Malatya’yı gezerek yaptığımız bir çalışmayı gerçekleştirdik, mutfağımızda bunu hazırladık. Önümüzdeki günlerde çok etkili bir ortamda büyükşehir belediye başkanlığına nasıl talip olunacağını, Malatya’nın sorunlarının nasıl tespit edildiğini ve bu sorunlar karşısında hangi projelerin gerçekleştirileceğini, hangi ekiple bunların yapılacağını tüm kamuoyu ile tartışacağız. 16 yıldır Merkez ve çevre ilçeleri yönetiyorlar. Son anketlere göre büyükşehir memnuniyetsizliği yüzde 60 oranında. Bugün, Malatya’nın problemleri eğer var ise  büyükşehirin yanı sıra, büyükşehir ile iç içe olmuş ve yaklaşık 40 il kadar büyük ilçe olan merkez ilçelerimiz  Battalgazi ve Yeşilyurt durumu da göz ardı edilemez. Son 5 yıldır büyük şehir ile yönetiliyoruz, bize bir mega proje söylesinler.”

“Malatya’nın en büyük sorunu trafik” diyen Gökçe, “Trafik sorunu Malatya’ nın çekilmez bir durumu haline gelmiştir. Piknik alanları açılarak şehir yönetilmez. Şemsiye sokakları kurularak şehir yönetilmez. Büyük şehir Malatya’mız sosyal, kültürel, turizm, sanayi, istihdam alanında çok açık bir şekilde büyük eksikliklerle karşı karşıya. Biz bunlarla ilgili olarak tüm sunacağımız projelerle neleri yapacağımız, neleri yapamayacağımızı kamuoyu ile paylaşacağız. Malatya’da yeşillik kaldırıldı, Malatya’da yollar, bulvarlar açılmadı. Şehri tek bir noktaya kilitlediler, şehri açmadılar. Şehri batısında doğusunda cazibe merkezleri oluşturmadılar. Bugün 300 binlik bir ilçe bir Devlet Hastanesi yok. Bu şehri ‘çevreyolunun altı, çevre yolunun üstü’ diye ayırdılar. İnsanların hizmet alma noktasında yaşamsal anlamdaki kalitelerini, sosyal hakların kullanılmasında ayrım yaptılar. Bizim dönemimizde çevre yolunun altı da üstü de bizim. Şehri açacağız, kente nefes aldıracağız. Şehri turizm noktasında geliştireceğiz. Birileri kendilerini nerede görürse görsün, Malatya Büyük şehir Belediye Başkan adayı Soner Gökçe olarak bu seçimi kazanmak için yola çıktık ve bu seçimi kazanacağız” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika