Dolar : Alış : 7.9415 / Satış : 7.9558
Euro : Alış : 9.4499 / Satış : 9.4669
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya10°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14911 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DSİ TARAFINDAN 2 BİN METRE UZUNLUĞUNDA TAŞKIN KORUMA YAPILDI

16 Kasım 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » DSİ TARAFINDAN 2 BİN METRE UZUNLUĞUNDA TAŞKIN KORUMA YAPILDI
DSİ TARAFINDAN 2 BİN METRE UZUNLUĞUNDA TAŞKIN KORUMA YAPILDI

Yeşilyurt İlçe Merkezi 2. Kısım Taşkın Koruma inşaatı hakkında DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar tarafından açıklama yapıldı.

Dündar açıklamasında, “ Cumhurbaşkanlığı 3. 180 günlük eylem planında açılışı yapılacak tesisler içerisinde yer alan taşkın koruma işimiz kapsamında; çift taraflı toplam 2.060 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde, 2,35 metre yüksekliğinde kılavuz kanallı betonarme kanal, 2.060 m uzunluğunda ferforje korkuluk, 1 adet araç köprüsü ve 1 adet yaya köprüsü  yapılmıştır.” dedi.

Dündar açıklamasında daha sonra şunları ifade etti:

“Yaklaşık 9 milyon liraya mal olan taşkın koruma tesisi sayesinde;

200 dekar tarım arazisi taşkınlardan korunmuştur.  Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) tarafından Yeşilyurt İlçemizin batı kolektörüyle dereye akan kanalizasyon sorununun çözülmesine imkan sağlanmıştır.  Bu derenin mansabında yer alan Malatya Beylerderesi Göletimizin rezervuarına kanalizasyon sularının akması önlenmiş olacaktır.  Şehrin en büyük rekreasyon projesi olan Yeşilyurt Belediyesi Beylerderesi Şehir Parkının (Yeşilvadi) yapımının önündeki yapısal ve çevresel sorunların çözülmesi sağlanarak işin yapımının önündeki engeller kaldırılmış olacaktır.  Bu projenin hayata geçirilmesi noktasındaki desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ’ye, DSİ Genel Müdürlüğümüze, Milletvekillerimize, Valimize, Belediye Başkanlarımıza, DSİ ve yüklenici firma çalışanlarına teşekkür ederiz.” HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika