Dolar : Alış : 5.4392 / Satış : 5.4490
Euro : Alış : 6.2032 / Satış : 6.2143
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya15°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13631 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

FIRAT TARIM MESLEK LİSESİ AVRUPA YOLUNDA

22 Ekim 2018
Ana Sayfa » GÜNDEM » FIRAT TARIM MESLEK LİSESİ AVRUPA YOLUNDA
FIRAT TARIM MESLEK LİSESİ AVRUPA YOLUNDA

Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Alanı öğrencileri uygulama eğitimi için Avrupa’ya gidiyor. Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında 2018 yılı teklif çağrısı döneminde sunulan 2018-1-TR01-K102-051688 numaralı AVRUPA’DA KIRMIZI ET ÜRETİMİNDE HAYVAN SAĞLIĞI UYGULAMA EĞİTİMİ isimli proje, T.C. Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Başkanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir. Proje Hayat boyu Öğrenme ve Gençlik Programları Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklemeye değer 518 proje içerisinde yer aldı.

Temel düzeyde mesleki eğitim almakta olan öğrencilerin katıldığı ülkelerarası staj ve çalışma ziyareti olarak adlandırılan hareketlilik faaliyetine; Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Alanından toplam 21 öğrenci katılacak.

Proje sorumlusu Selahattin ÖZMEN; Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının faaliyetleri ile Hayat Boyu Öğrenme Programı hakkında şu bilgileri verdi:

“ERASMUS+ AB’ye üye ve aday ülkelerin mesleki eğitime yönelik politikalarını desteklemek ve geliştirmek için yürütülen bir programdır. Bu program; ülkeler arası iş birliğinin kullanılarak mesleki eğitim sistemleri ile uygulamalarında kalitenin geliştirilmesini, yeniliklerin teşvik edilmesini ve Avrupa boyutunun yükseltilmesini amaç edinmektedir.

Projemize katılacak ve yurt dışında mesleki eğitim alma fırsatı yakalayacak öğrencilerimizin; Hayvan Kırmızı Et Üretiminde Hayvan Sağlığı Uygulamalarının yeni yöntem ve tekniklerini uygulayarak öğrenecek öğrencilerimizin hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği alanında yetkin ara eleman olarak yetiştirilmelerini hedeflenmektedir. Projemiz öğrencilerimizin girişimci, yenilikleri takip eden ve birlikte çalışan birer eleman olmalarına destek niteliği taşımaktadır.”

Okul Müdürü Şükrü DOĞAN ise; yaptığı açıklamada “Hayvancılık tarımsal üretimin amiral gemisidir. Hayvancılık üretilen tarımsal katma değerin lokomotifidir. Ülkemiz için stratejik önem taşıyan hayvancılık sektörünün ayakta tutularak, dışa bağımlılığın önüne geçilmesi zorunludur. Verimli ve kazançlı bir hayvancılığın yapılabilmesi, bilimsel metotlara dayalı olarak hayvan yetiştirme, besleme ve sağlık hizmetlerinin sağlanmasına bağlıdır. Bu amaçla öğrencilerimizi yurt dışı staj çalışmasına gönderiyoruz.” Dedi.

Proje kapsamında 7 öğrenci 1 refakatçi öğretmen Çek Cumhuriyeti’ne, 7 öğrenci 1 refakatçi öğretmen Macaristan’a ve 7 öğrenci 1 refakatçi öğretmen Almanya’ya gidecekler. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika