Dolar : Alış : 6.8138 / Satış : 6.8260
Euro : Alış : 7.5770 / Satış : 7.5907
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya27°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14469 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

FOTOKAMP BAŞLADI

04 Temmuz 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » FOTOKAMP BAŞLADI
FOTOKAMP BAŞLADI

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) ile Arapgir Belediyesi’nin organize ettiği Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Fırat Kalkınma Ajansı, İnönü Üniversitesi, Kemaliye, Divriği, Ağın, Keban ve Arguvan Belediye Başkanlıkları, Malatya Ressamlar Derneği, Malatya Ekstrem Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği, Türk Kızılayı Malatya Şubesi, Foto Çarşı ve PEKFEN Okulları’nın destekleriyle yürütülen 5.Uluslararası Malatya Fotokamp 4 Temmuz Perşembe günü başladı.

4 Temmuz Perşembe günü saat 11.00’de etkinliklerin kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Kaymakam Mehmet Aydın, Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, MAFSAD ve STK’ların temsilcileri ile çok sayıda fotoğraf gönüllüsünün katıldığı kortej yürüyüşü Hükümet Konağı önünden başlayıp Atatürk ve İnönü Caddesi’nden geçilerek Çarşı Meydanı’nda sona erdi. Daha sonra Kayaarası Kanyonu’ndaki fotokamp alanına geçildi.

5.Uluslararası Malatya Fotokamp etkinliğine 4 Temmuz Perşembe günü öğle sonrası CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba katılarak yetkililerde görüşüp başarılar diledi. Etkinliğe katılanlarla sohbet eden Ağbaba, Arapgir’in kültür ve doğa açısından Malatya’nın en güzel ilçelerinden biri olduğuna dikkat çekti.

Bu yıl da talep yüksek

Geçen yıl yine Arapgir’de yapılan 4.Fotokampa 6 Ülke, 58 ilden yaklaşık 6 bin civarında kişi katılmış ve Fotokamp alanında 600’e yakın çadır kurulmuştu. Her geçen yıl yoğun ilgiyle karşılanan Fotokampa bu yıl da katılımın yüksek olduğu görülerken, kamp alanında tatlı bir telaş yaşanıyor.

Ne tür etkinlikler var?

“Yırtık da Olsa Çadırınla Gel” sloganıyla 5 yıldır fotoğraf ye doğa tutkunlarını bünyesinde buluşturan Fotokamp kapsamında bu yıl, fotoğraf çekim gezileri, fotoğraf sohbetleri, öğrencilere yönelik fotoğraf eğitimleri, fotoğraf gösterimi, yürüyen fotoğraf sergisi, doğa ve kanyon yürüyüşleri, at binme, zipline, ip üstünde yürüme, müzik dinletileri gibi birçok etkinlik yapılacak. Bunların yanında Ankara’dan Engelsiz Fotoğraf Derneği (ENFOD)’nin katkılarıyla öğrencilere yönelik 3 günlük fotoğraf eğitimi verilecek ve ardından bu çocukların fotoğraflarından oluşan güzel bir gösteri yapılacak.

Kimler katılıyor?

5.Fotokampa Akademisyen ve Fotoğraf Sanatçısı olarak Erden Cantürk, Haluk Uygur, Hülya Akkaya, Hüseyin Taşkın, Mustafa Ertekin, Rıfat Abas, Sadık Üçok, Suzan Orhan, Mebrur Hatunoğlu, Burcu Vardar ve Şule Çağlayan katılacak.

Etki Alanı Genişliyor

Fotokamp ile ilgili olarak açıklamalar yapan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, bu yıl Fotokampın kapsamını biraz daha genişlettiklerini belirterek geçmiş Fotokamplarda Arapgir’in bütün köylerini ve ilçe merkezini fotoğrafladıklarını; ilçeye dair bütün değerlerin kayıt altına alındığını söyledi. Bu yıl, Yukarı Fırat Havzası içerisinde kalan Kemaliye, Divriği, Ağın, Keban ve Arguvan gibi ilçelerin Belediye Başkanlarıyla görüştüklerini, bu ilçelerin de Fotokamp kapsamına alınması noktasında Belediye Başkanlarıyla mutabık kaldıklarını açıkladı. Cömertoğlu, Yukarı Fırat Havzası’ndaki bu ilçelere çekim gezileri yapılıp, bu ilçelerle ilgili görsel gücü yüksek fotoğraflar beklediklerini ifade etti.

4 Temmuz Parşembe günü başlamasına rağmen hafta başından itibaren akın akın kamp alanına gelmeye başlayan meraklılar çadırlarını kurup kamplarına başlarken, bir yandan da bugün ve yarın da kalabalık grupların kampa katılmak üzere Arapgir’e gelecekleri belirtiliyor. Özellikle hafta sonunun çok yoğun geçmesi bekleyen etkinlikler 7 Temmuz 2019 Pazar günü sona erecek. Arapgir Kayaarası Kanyonu’nda yapılan Fotokamp için katılımcılardan herhangi bir ücret alınmıyor. Fotokampa katılanlara 4 gün boyunca kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği de Fotokampa ev sahipliği yapan Arapgir Belediyesi’nin ikramı olarak sunuluyor.

Otobüs seferleri

Kayaarası Kanyonu’ndaki kamp alanı ile ilçe merkezi arasında düzenli otobüs seferleri yapılıyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin tur otobüsü etkinlik için tahsis edilerek ilçe merkezi ile kampa katılanların irtibat halinde olmasını sağlıyor. Kampa katılanlar bu otobüsle ilçeye gelerek alışveriş yapıp tekrar kamp alanına dönebiliyorlar. Bu seferlerin Pazar günü kamp bitimine kadar devam edeceği bildirildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika