Dolar : Alış : 5.6316 / Satış : 5.6417
Euro : Alış : 6.3340 / Satış : 6.3454
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya33°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13872 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

GÜRKAN, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNE BAŞLADI

06 Nisan 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » GÜRKAN, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNE BAŞLADI
GÜRKAN, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNE BAŞLADI

Yerel seçimlerin ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder  görev teslim töreniyle yeni görevlerine başladılar. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’da yeniden seçildiği bu görevine dün törenle başladı.

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDE DEVİR TESLİM YAPILDI

Battalgazi Belediye Başkanlığına seçilen Osman Güder, mazbatasını aldıktan sonra Battalgazi Belediyesi’ne geçerek burada görevi Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Selahattin Gürkan’dan görevi devraldı.

Devir teslim törenine AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bazı meclis üyeleri, parti teşkilatının yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Devir teslim töreninde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen  Selahattin Gürkan görevi Osman Güder’e teslim etti.

BÜYÜKŞEHİR’DE GÖREV TESLİMİ

31 Mart Yerel Seçimlerinde rekor Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’tan şehrin anahtarını teslim aldı.

Devir teslim için Büyükşehir Belediyesi önünde bir tören düzenlendi. Törene  Milletvekilleri Öznur Çalık, Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, kurum temsilcileri, Büyükşehir Belediyesi çalışanları ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Törende ilk konuşmayı AK Parti İl Başkanı İhsan Koca yaptı. Koca, “Büyükşehir Belediyemizde mutlu bir günü yaşıyoruz. Birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz bundan sonra dahada güçlenecek. Bugün bayrağı Selahattin Gürkan Başkanıma teslim edecek Hacı Uğur Polat Başkanıma yaptığı güzel hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Başkanımız hem Yeşilyurt’ta hemde Büyükşehir’de Malatyamıza hizmet etti. Ellerine, emeklerine sağlık.” dedi.

Görevi Gürkan’a teslim eden Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Hacı Uğur Polat, “Malatya halkı her seçimde rekor kırarak AK Partiye çok büyük destek verdi. 31 Mart Yerel seçimlerinde de rekor bir oyla destek verdiniz. Sayın Başkan Selahattin Gürkan kadim ilçemiz Battalgazi’de uzun yıllar belediye başkanlığı yaptı. 31 Marttan önce bir görev tebliğ edildi.  Sayın Başkanımın bayrağı çok daha ilerilere götüreceğinden eminim. Bu süreçte onun daima yanında olacağız. Kendisine başarılar diliyor saygılar sunuyorum” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da devir teslim törenindeki skonuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanımız şehrin emini olarak her kesimi kucaklayacak, herkese hitap edeceksiniz. Malatya’nın istikbaline ve geleceğine sahip çıkacaksınız dedi ve kutlu dava için yola çıktık. Gönül Belediyecilik destanının Malatya’da yapılması için sokak sokak, ev ev gezdik. 31 Martta evler, sokaklar, mahalleler sesini birleştirdi ve Gönül Belediyeciliği rekor bir oyla Malatya’da kazandı. Medeniyetin doğduğu bu şehirde milletin verdiği görev ağır ve zor olsada, milletimizin destek ve gayretleriyle zoru kolaya dönüştüreceğiz. Çıktığımız bu yolda dün dediğimiz gibi bugünde şemsiyemiz gökyüzüdür, hizmette güneş gibi olacağız. Bizim hizmet anlayışımız gökyüzü ve güneş gibi olacağız. İlçe Belediyelerimiz ile birlikte el ele vererek Anadoluyu Anayurt Yapan şehirde yeni destanları hep birlikte yazacağız. Seçimlerin kaybedeni yoktur. Bu bir bayramdır bu bayram Malatya’mıza hayırlı olsun. Sorumluluğumuzun bilinci ve idraki içerisinde Malatya’mızı emin adımlarla ileri götürmenin gayreti içinde olacağız. Bayrağı aldığımız yerden daha ileri noktalara taşıyacağız. Malatya’mıza şimdiye kadar hizmet etmiş bütün Belediye Başkanlarımıza, Milletvekillerimize, kanaat önderlerimize kalbinde ve içinde dua eden bütün gönüldaşlarımıza teşekkür ediyor, kutluyorum. Hacı Uğur Başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte hayatında başarılar diliyorum. Kutlu davada ayrılık, gayrılık yoktur, birlik ve beraberlik içinde olacağız. Birlikten güç doğar kuvvet doğar. Memleketimizin istikbali aydınlık olur, emin adımlarla ileriye yürüme gayretinde olacağız”şeklinde konuştu.

Törenin ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına geçen Başkan Selahattin Gürkan eski Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’tan şehrin anahtarını teslim aldı.

ÇINAR’DA YENİ DÖNEM İÇİN GÖREVİNE BAŞLADI

Bu arada Yeşilyurt Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Mehmet Çınar’da yeni dönem görevine törenle başladı.

Yeşilyurt Belediyesi Hizmet Binası önünde gerçekleşen törende AK Parti MKYK Üyesi, Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Milletvekili Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti ve MHP İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika