Dolar : Alış : 5.9152 / Satış : 5.9259
Euro : Alış : 6.5585 / Satış : 6.5703
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya3°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14191 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HEKİMHAN’DA FESTİVAL COŞKUSU YAŞANDI

16 Temmuz 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » HEKİMHAN’DA FESTİVAL COŞKUSU YAŞANDI
HEKİMHAN’DA FESTİVAL COŞKUSU YAŞANDI

Hekimhan’da merkezde yapılan ve iki gün süren ‘Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali’ büyük bir coşkuyla sona erdi. Yaklaşık 15 bin kişinin katıldığı Festival 13 Temmuz Cumartesi günü başladı. Birçok etkinliğe yer veren, katılımcıları doyasıya eğlendiren festival, herkesin diline dolandı.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Hekimhan Belediye Başkan Turan Karadağ şöyle dedi:

“Bildiğiniz gibi Hekimhan, Malatya yüz ölçümünün 6’da 1’ini kapsamaktadır. Yani Malatya’nın yüz ölçümü 12.313 km² Hekimhan’ın yüzölçümü 1.898 km² dir. 65 mahalle 109 mezramıza hizmet etmekteyiz. Yeşilköy Mahallemizden, Yukarı Saz mahallemize, Aksütlü’den Karapınar’a Ballıkaya Çeki Mezramızdan, Güçlü Mişevge’ye kadar, bugün burada sizleri ağırlamak benim için büyük bir onurdur.

Festivaller, yurdun dört bir tarafından ve yurtdışından gelen insanların kaynaştığı, hasret giderdiği ve yapılan etkinliklerle dostlukların pekiştirildiği önemli organizasyonlardır.

Hekimhan’ın turizm potansiyelini artırmak, ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımını yapabilmek amacıyla ilki 2009 yılında düzenlenen Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali, üstün başarılar elde edilmesi, sosyal ve kültürel etkinliklerin tümünün bir arada başarılı organizasyonlarla halka sunulması Hekimhan‘ın ulusal ve uluslararası platformda tanıtılmasına yol açmıştır. Her yıl daha geniş katılımlarla gerçekleşen Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali ile birlikte Hekimhan önemli bir turizm girdisine sahip olmaktadır.

Ancak daha da önemlisi bu tür etkinlikler ile Hekimhanlı hemşerilerimiz kısa bir sürede olsa bir araya gelerek birlik ve beraberliğin hazzını yaşıyorlar. Hem memleket hem de eş dost hasreti gideriyorlar. Hekimhan, hem Malatya’ya hem Türkiye’ye örnektir. Burada barış var, sevgi var, dostluk var. Kamu görevlileriyle yerel yönetimlerin el ele kol kola birlikte çalışıyorlar. Bu örnek bir tablo oluşturuyor. Bu güne kadar gerçekleşen bütün festivallerimizde emeği geçen başta eski Kaymakamımız Ramazan Fani’ye, eski belediye başkanlarımız Vahit Mutlu’ya, Sait Özoğluna ve Aliseydi Millioğulları’na ve tüm çalışanlara, teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. 8. Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali Hekimhan’ımıza hayırlı uğurlu olsun.”

“Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivali”nin 1. Günü’nde düzenlenen programda sahne alan Hekimhan’ın gür sesi Adnan Çakır, Halk Müziğinin gözde sanatçıları, Fatma Şahin ve Cemal Öztaş Hekimhanlıları coşturdular. Tutku Bozkurt’un sunuculuğunu yaptığı “Hekimhan Ceviz, Maden ve Kültür Festivalinde son olarak Yıldız Doğan sahne alarak halkı sahne önüne indirmesini bildi. Saatlerce halaylar çeken Hekimhanlıların festival coşkusu havai fişek gösterisiyle sonlandı. HABER MERKEZİ

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika