Dolar : Alış : 5.7470 / Satış : 5.7573
Euro : Alış : 6.3352 / Satış : 6.3466
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya16°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14087 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HEYELAN DURMUYOR

28 Haziran 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » HEYELAN DURMUYOR
HEYELAN DURMUYOR

Şıhlar Mahallesi ile Kozluk Çayı arasında kalan bölümde yıllardır devam eden heyelan bir türlü durdurulamıyor. Karayolları’nın büyük masraflar yaparak inşa ettiği beton duvarların da bazı yerlerde işe yaramadığı, yoldaki çökmenin durmadığı görülüyor.

Arapgir Çevreyolu yapımı sırasında önemli bir ödenekle de Kozluk Çayı’na kadar olan bu yolun ıslah edilmesi için çalışmalar başlatılmıştı. Bu çalışmalar kapsamında sürekli heyelan olan yolun üst ve alt kısımlarına yüksekliği kimi yerde 10 metreyi bulan beton duvarlar örülmüştü. Bu çalışmalardan 4-5 yıl geçti ama heyelan önlenemedi. Yolun Aşağı Şıhlar bölümünde yeniden heyelan başladı. Araç trafiğini de olumsuz yönde etkileyen bu tehlikeli durum Karayolları’nın çalışmalarıyla kısmen giderilerek trafik normal seyrinde yapılmaya devam ediyor.

Yoldaki çökme ve kaymaları kapatmak için Karayolları ekipleri malzemelerle dolgu yaparak sıkıştırıp asfaltladı. Böylece araç trafiği normale döndü, ancak yoldaki kaymaların devam ettiği görülüyor.

Yıllardır yapılan harcamaların trilyonları aştığı bu yol için kesin bir çözüm üretilmesi gerektiği belirtilirken; köklü bir çözümle yolun sağlıklı bir hale getirilmesi, gerekirse güzergâhının değiştirilmesi öneriliyor. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika