Dolar : Alış : 5.7573 / Satış : 5.7676
Euro : Alış : 6.3395 / Satış : 6.3509
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya16°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14083 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

HİPERBARİK OKSİJEN TEDAVİ MERKEZİ KURULDU

09 Ağustos 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » HİPERBARİK OKSİJEN TEDAVİ MERKEZİ KURULDU
HİPERBARİK OKSİJEN TEDAVİ MERKEZİ KURULDU

Malatya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli, Malatya eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezinin kurulduğunu bildirdi.

Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Bentli, Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından Malatya eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezinde incelemedeler de bulundu.

-Önemli bir merkez

Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi hakkında bilgi paylaşımı yapan Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Bentli, “Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanemize Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezinde hastane yöneticilerimiz ile birlikte incelemelerde bulunduk.  Merkezimizin hizmete açılmasıyla birlikte; Ani işitme ve görme kaybı, Kemik enfeksiyonu, diyabetik ayak yarası, gazlı gangren, vurgun, aşırı kan kaybı, Buerger hastalığı, cerrahi sonrası yara Periferik arter hastalığı, Spor yaralanmaları, Karbonmonoksit zehirlenmesi, termal yanıklar gibi birçok sağlık sorunlarına tedavi sağlayacaktır.” dedi.

-Doğanşehir’de inşaat yüzde 35’de

Bu arada, Doğanşehir 100 Yataklı devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunan Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli yaptığı açıklama da, “5 genel ameliyathane odası, 10 yataklı yoğun bakım, 30 poliklinik odası, 4 ağız ve diş sağlığı üniti ve 6 yataklı palyatif bakım merkezine sahip olacak hastanemizin fiziki gerçekleşme oranı  yüzde 35’ e ulaşmıştır.” dedi. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika