Dolar : Alış : 5.3052 / Satış : 5.3147
Euro : Alış : 5.9958 / Satış : 6.0066
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya11°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13559 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İİT ÜLKESİNDEN GELEN KONUKLAR ARAPGİR’İ GEZDİLER

13 Temmuz 2018
Ana Sayfa » GÜNDEM » İİT ÜLKESİNDEN GELEN KONUKLAR ARAPGİR’İ GEZDİLER
İİT ÜLKESİNDEN GELEN KONUKLAR ARAPGİR’İ GEZDİLER

İslami Turizm Ekosisteminin İslam İşbirliği Teşkilatı Üye Ülkelerinde Geliştirilmesi’nin ele alındığı Destinasyon ve Sektör Geliştirme Projesi kapsamında Malatya’da düzenlenen toplantıya 15 İslam ülkesinden toplam 25 katılımcı katıldı. 9 Temmuz’da başlayan toplantının son günü olan 12 Temmuz’da Arapgir’i ziyaret eden konuklar Kaynarca’da karşılanıp ilçemizdeki kültürel değerler hakkında bilgiler verilerek gezdirildi. Gelen konuklar Arapgir’in tarihi ve kültürel değerlerine olduğu kadar doğal güzelliklerine de hayran kaldılar.

Malatya Valiliği’nin ev sahipliğinde 9-12 Temmuz tarihleri arasında Malatya’da düzenlenen ‘İslami Turizm Ekosisteminin İslam İşbirliği Teşkilatı Üye Ülkelerinde Geliştirilmesi Destinasyon ve Sektör Geliştirme’ toplantısı kapsamında yabancı konuklar 4 gün boyunca Malatya’da panel ve eğitim faaliyetlerinde bulundular. 15 İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ülkesinden toplam 25 katılımcının yanısıra yerel yöneticilerin de katılımı ile 4 gün devam eden programın son bölümünde 12 Temmuz Perşembe günü Arapgir’e gelen konuklar Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve diğer yetkililer tarafından Kaynarca’da karşılandı. Burada reyhan şerbeti ikram edilen konuklara daha sonra Samime Aydınlar Kültür Merkezi’nde Arapgir’in genel durumu, tarihi ve kültürel yapısı ile ekonomik durumu hakkında sunum yapıldı.

Saha çalışmaları kapsamında Malatya’nın Battalgazi ve Darende ilçeleriyle Arapgir’i ziyaret ederek buradaki turizm altyapısını yerinde tespit eden konuklar, Arapgir’deki ziyaretleri sırasında Eskişehir Vadisi’nde tarihi yapıları, buradaki restorasyon çalışmalarını yerinde incelediler. İlçe merkezinde restorasyonu tamamlanan konakları da gezen misafirlere öğle yemeği olarak Millet Hanı’nda yöresel yemekler ikram edildi. HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika