Dolar : Alış : 18.6202 / Satış : 18.6538
Euro : Alış : 19.5764 / Satış : 19.6117
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15890 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İL HAYAT BOYU ÖĞRENME HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

03 Kasım 2022
Ana Sayfa » GÜNDEM » İL HAYAT BOYU ÖĞRENME HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI
İL HAYAT BOYU ÖĞRENME HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan “İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı” valilik toplantı salonunda yapıldı.

Vali Hulusi Şahin başkanlığında yapılan toplantıya; Yeşilyurt Kaymakamı Osman Uğurlu, Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar, İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan ve kurum müdürleri katıldı.

Vali Şahin; “7′den 70′e herkese yönelik kurs seçenekleri sunup onlara göre eğitim ortamları hazırlayalım, Hayat Boyu Öğrenme Kurslarımız herkesi kapsayan kurslar olsun, amacımız üretime katkı sağlayacak, insanımıza dokunacak işler yapmaktır” dedi.

Toplantıda; Halk Eğitim Merkezleri kurslarının sayısının çoğaltılması ve bu kurslarının kalitelerinin artırılması kararlaştırılarak bu kapsamda; Destekleme ve yetiştirme (DYK) kursları, meslek edindirme, okuma yazma ve spor kursları, yabancılar için Türkçe A-1 kursu, hobi kursları ve özel eğitime ihtiyacı olanlar için yeni kurslar açılması konuları görüşüldü. (HABER MERKEZİ)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika