...
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15753 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

13 Haziran 2022
Ana Sayfa » EĞİTİM » İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

İnönü Üniversitesi’nde 2021- 2022 Akademik Yılı 6000 öğrencinin mezun olduğu Mezuniyet Töreni coşku ile kutlandı.

Mezuniyet törenine; Vali Hulusi Şahin, 2. Ordu Garnizon Komutanı Tümgeneral  Selami Arslan, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, protokol üyeleri, akademik personel, veliler ve öğrenciler katıldı.

Müzik dinletisiyle başlayan mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından mezun olan öğrencilerin kortej yürüyüşüyle devam etti. Kortejin başlangıcını şanlı bayrağımızla Dünya Şampiyonumuz Hatice Akbaş gerçekleştirdi.

Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Vali Hulusi Şahin; İnönü Üniversitesi’nin çok köklü bir üniversite olduğunu belirterek “Üniversite hayatının, üniversitede yaşanılan sürenin kimliğimizin, kişiliğimizin, hayatımızın en önemli parçası olacağını belirterek gençlere 2 tavsiyede bulundu; “Mezun olduğunuz alanda o kadar bilgili olun ki bu konuda size kimse bir şey öğretemesin, o alanın uzmanı siz olun ve mutlaka yabancı dil öğrenin.” dedi. Aileleri de tebrik eden Vali Şahin, ailelerin çocuklarını desteklemeye devam etmesini, arkalarında annelerinin babalarının desteklerini hissetmeleri gerektiğini belirtti.

Protokol konuşmalarının ardından 2021-2022 Öğretim Yılı Üniversite Derece Sıralamasında lisans ve önlisans düzeyinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Vali Hulusi Şahin Üniversite 1.si Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencisi Mertkan Öncü’ye ödülünü takdim etti.

Mezuniyet töreni öncesi İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a iade-i ziyarette bulunan Vali Şahin, rektörlük binasında bulunan İsmet İnönü’nün kişisel eşyalarının ve hatıratlarının bulunduğu müzeyi gezdi. (HABER MERKEZİ)

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika