Dolar : Alış : 7.5720 / Satış : 7.5857
Euro : Alış : 8.9430 / Satış : 8.9591
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14733 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KADİR GECESİ BU AKŞAM İDRAK EDİLECEK

19 Mayıs 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » KADİR GECESİ BU AKŞAM İDRAK EDİLECEK
KADİR GECESİ BU AKŞAM İDRAK EDİLECEK

Tüfenkci’nin Mesajı

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci yayınladığı mesajda şunları belirtti:

“Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine erişmenin heyecan ve coşkusunu yaşamaktayız. Bu mübarek gece gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir fırsattır. Tüm kardeşlerimizin bu eşsiz fırsatın şuurunda olarak, bu gecenin feyiz ve bereketinden manen en iyi biçimde yararlanmasını diliyorum. Tüm hemşerilerimin ve İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin bütün Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesine, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.”
Çalık’ın Mesajı
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık yayınladığı Kadir Gecesi mesajında şunları belirtti:
“Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı, Rabbimizin bin aydan daha hayırlı olduğunu müjdelediği Kadir Gecesine bir kez daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Kadir gecesi ve yaklaşan Ramazan Bayramı hürmetine yaşadığımız salgın hastalığın son bulmasını, hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum.
Bu düşünce ve duygularla aziz milletimizin, Malatyalı hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin, bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum.”

Gürkan’ın Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin tüm İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.
Başkan Gürkan mesajında, Kur’an ayı olan on bir ayın sultanı Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesini idrak etmenin ve Ramazan Bayramına girecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
Bu gecenin insanların kalplerine, gönül dünyalarına ışık saçmasını diliyorum
Gürkan, “Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif’in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi’ni idrak etmenin ve Ramazan Bayramına yaklaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Kadir Gecesi, âlemlere rahmet olarak gönderilen Kur’an-ı Kerim’in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir ve yine Kur’an-ı Kerim’de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı bir gecedir.
Kadir Gecesi maneviyatıyla yaşamaya gayret etmeliyiz. Onun için bu mübarek gecenin insanların kalplerine, gönül dünyalarına ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum.
Bu vesileyle başta hemşerilerim olmak üzere, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu gecenin özellikle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdüren korona virüs salgınının sona ermesini ve insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Güder’in Mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında Kadir Gecesi’ni tebrik ederken, “Sema kapılarının açıldığı, ellerin semaya döndüğü mübarek Kadir Gecesi’nde, şu zor günlerin geride kalması için, ülkemiz için, milletimiz için, birlik ve beraberliğimiz için, kardeşliğimiz için, İslam âleminin bütünlüğü için, İslam coğrafyasında akan gözyaşı ve kanların durması için ve tüm insanlık için de dua edelim.” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında, “On bir boyunca hasret ve özlemle beklediğimiz Ramazan ayının artık son günlerine girmenin hüznünü yaşarken, bünyesinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın manevi hazzını yaşıyoruz. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi ile zirveye çıkan manevi güzelliklerin, yılın her günü yaşanması en büyük temennimizdir. Ramazan ayının en güzel özelliklerinden olan hoş görmeyi, paylaşmayı, kardeş olmayı, bir olmayı yaşadığımız Ramazan ayında, inancımızın ve kültürümüzün en güzel örneklerini bir kez daha yaşamış olduk. Bu Ramazan ayı koronavirüs salgını nedeniyle sofralarımızı paylaşamayıp, birlik beraberlik içerisinde iftar yapamadığımız için gönüllerimiz buruk olsa da bizler yine gönlümüz bir olarak geçirdik. Şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine dualarımız da bu kara günlerin artık geride kalmasıdır. Kur’anı Kerim’in indirilmeye başladığı bu ayda, manevi iklimin dalga dalga yayıldığı, rahmet, mağfiret ve bağışlanma vesilesi ile Kadir Gecesi, biz Müslümanlar için büyük anlam ve önem taşımaktadır. Bu fırsatı ibadet ve dualarla değerlendirelim.  Sema kapılarının açıldığı, ellerin semaya döndüğü mübarek Kadir Gecesi’nde, ülkemiz için, milletimiz için, birlik ve beraberliğimiz için, kardeşliğimiz için, İslam âleminin bütünlüğü için, İslam coğrafyasında akan gözyaşı ve kanların durması için ve tüm insanlık için de dua edelim. Bu gecede ayrıca terörle mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin de unutmayalım. Hain, şer güçlere karşı girdikleri mücadelede muzaffer olarak çıkmaları ve tüm olumsuzluklardan korunması için dualarınızı eksik etmemenizi temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor; dili, dini, ırkı ne olursa olsun, insan ayrımının yapılmadığı, yeryüzünün barış ve esenlik yurduna dönüştüğü, şu zor günlerin geride kaldığı ve yeniden aynı sofrada buluştuğumuz günlerin geldiği, huzur dolu bir dünyada Ramazan Bayramı’na erişmeyi Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Çınar’ın Mesajı
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Bin aydan daha hayırlı olan  Kadir Gecesi, günahlardan arınmış yeni bir hayat için ilahi fırsattır. Kadir Gecesi’ni kadrini bilerek değerlendirmeli, affedici olan, affetmeyi seven yüce Allah’tan af dilemeli ve bol dua etmeliyiz.” dedi.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan Ayına vedanın habercisi olan ve Allah tarafından değerli kılınan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın manevi hazzını yaşıyoruz. Kadir Gecesi, Yüce yaratan tarafından Kuran’ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir.
Tutulan oruçlarla, yapılan ibadet ve yardımlarla idrak ettiğimiz bu mübarek ay, Kadir Gecesi ile manevi zirveye ulaşmaktadır. Bu mübarek gecenin kalplerimize ışık saçmasını, manevi dünyamızı aydınlatmasını diliyorum.
Kadir Gecesi gibi mübarek bir gecenin, millet olarak aramızdaki sabrı, sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.” ifadelerine yer verdi. HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika