Dolar : Alış : 5.3710 / Satış : 5.3807
Euro : Alış : 6.0755 / Satış : 6.0865
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya8°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13417 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KALBİMİZ VE DUALARIMIZ MEHMETÇİKLE MUSTAFA KEMALİN ASKERLERİ

20 Şubat 2018
Ana Sayfa » Genel » KALBİMİZ VE DUALARIMIZ MEHMETÇİKLE MUSTAFA KEMALİN ASKERLERİ
KALBİMİZ VE DUALARIMIZ MEHMETÇİKLE MUSTAFA KEMALİN ASKERLERİ

 

Kalbimiz ve dualarımız Mehmetçik’lerimizle

 

Metehan’ın kurduğu iki bin yıllık Türk ordusunun son ve ölümsüz başkomutanı Atatürk 1925 yılında

“Ordumuz, Türk birliğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesidir. Cumhuriyet Orduları, Cumhuriyeti ve kutsal topraklarını güvenle koruma ve savunma kudretindedir ve hazırdır.” sözleriyle kurtuluş savaşındaki üstün başarısı için Türk ordusuna övgüde bulunarak yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti olarak dünyaya bir anlamda göz dağı vermiştir.

 

Ortadoğu’da bugün yaşananlar BOP kapsamında 21’nci yüzyıl haçlı savaşlarının Müslüman’ı Müslüman’a kırdırma versiyonudur. Fırat’ın batısı da doğusu da bizim için çok önemlidir. Bölgedeki gelişmeler Ülkemizin bağımsızlığını ve bütünlüğüne tehdit eder noktaya gelmiştir. Etraf o kadar karanlık ki dün on metre önümüzü görürken şimdi bir metre önümüzü göremiyoruz.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Zeytin Dalı operasyonu Türkiye üzerinde oynanacak oyuna karşı bir dik duruş, bir başkaldırıştır.

Bunun için gün bizim çocuklarımız gülsün diye kendi çocuklarını yetim bırakan yiğitlere yar olma günüdür.

 

Gün başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere hedef olarak koyduğu “Tam Bağımsızlık” ve “Kayıtsız Şartsız Milli Egemenlik” kutlu yolunda mücadelemize yüz yıl önceki azim ve kararlılıkla aynı şuur ve heyecanla yaşatma günüdür.

 

Gün; Nihal Atsız’ın kahramanlık şiirindeki dizelerinde söylediği gibi

Sızlasa da gönüller düşenlerin yasından,

Koşar adım gitmeli onların arkasından.
Kahramanlık; içerek acı ölüm tasından, 

İleriye atılmak ve sonra dönmemektir. 

diyerek ÇanakkaledeGazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 57’nci alayın askerlerine hitaben “Benimle beraber burada muharebe eden bütün askerler kesin olarak bilmelidir ki, bize verilen namus görevini eksiksiz yapmak için bir adım geri gitmek yoktur. Uyku, dinlenme aramanın, bu dinlenmeden yalnız bizim değil, bütün milletimizin sonsuza kadar mahrum kalmasına sebep olacağını hepinize hatırlatırım. Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum’ sözleri üzerine tüm askerlerin ölüme koşar adımlarla gidişinden geriye kalan Mustafa Kemal’in Askerleriyiz milli ruhuna sahip çıkma günüdür.

 

Ne de güzel söylemiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Dünyanın hiç bir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam bir asker yoktur” sen var oldukça “Bu memleket tarihte Türktü, şu halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.”

 

Dün yapılan hatayı bugün tekrarlamayalım.Yarınları doğru inşa etmek için hepimizin yapması gereken vatan, millet ve bayrak sevgisini bir partinin ismiyle bütünleştirmeden Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurucu değerlerini sahiplenmemiz gerekir. Çünkü; güçsüz ve korkaklar köleliği kabul eder. Türk Milleti asla kabul etmeyecektir.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika