Dolar : Alış : 6.7917 / Satış : 6.8040
Euro : Alış : 7.4065 / Satış : 7.4198
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya19°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14458 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KAMPANYAYA MALATYA’DAN İLK DESTEKLER

01 Nisan 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » KAMPANYAYA MALATYA’DAN İLK DESTEKLER
KAMPANYAYA MALATYA’DAN İLK DESTEKLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs salgınının ardından Pazartesi akşamı yaptığı ‘Ulusa Sesleniş’ konuşmasıyla başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na Malatya’dan ilk katılımlar geldi.

VALİDEN 1 MAAŞ..
Malatya Valisi Aydın Baruş, twitter hesabından “Bugün tüm Türkiye olarak elele verme günü, bugün zor durumda olan kardeşlerimize el uzatma günü. Toplumun tüm kesimleri olarak harekete geçme zamanı. Ben de naçizane olarak bir aylık maaşımı bağışlıyorum. Haydi Malatya, sen her zaman öncüsün, sen her zaman en iyisini yaparsın..” açıklaması yaparak, kampanyaya katıldığını bildirdi.

TÜFENKCİ’DEN 3 MAAŞ..
AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Bülent Tüfenkci, 3 maaşını bağışlayarak kampanyaya katıldığını bildirdi. Tüfenkci, bu katılımını “Cumhurbaşkanımız Sayın@RTErdogan’ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na ben de 3 aylık maaşımla katılıyorum. Vakit bir ve beraber olup dayanışma içerisinde birbirimize destek olma vaktidir. Çünkü #BizBizeYeteriz.”mesajıyla duyurdu.

GÜRKAN’DAN ‘GEREĞİNİ YAPACAĞIM’ AÇIKLAMASI..
Kampanya ile ilgili olarak, adına açılan sahte hesaplardan birçok bağış açıklaması yeralan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, bu durum üzerine yaptığı açıklamada, sahte hesapları duyurdu ve kampanya için de gereğini yapacağını bildirdi.

Gürkan’ın sosyal medya hesabından ‘Kamuoyuna’ başlığıyla yayınladığı açıklaması şöyle:

“Sosyal medyada şahsıma ait olmayan bir hesaptan ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyası ile yine tarafıma ait olmayan açıklamalar olmuştur.

Ülkemizin ve şehrimizin bu zor günlerinde, Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak 24 saat esaslı vazife yapmaktayız, yapmaya devam edeceğiz.

Ayrıca şahsım adına Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak mensubiyetimizden gelen mesuliyetlerimizin farkında biri olarak gereğini yapacağımdan hiç şüpheniz olmadığı düşüncesiyle kamuoyuna duyurulur. Saygılarımla.”

KIZILAY VE KARABULUT’TAN BAĞIŞ
İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, “Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan’ın başlattığı, özellikle günlük gelirle yaşayan kardeşlerimize destek olarak “BizBizeYeterizTürkiyem” hesabına ben de 20 bin TL katkıda bulundum. Üniversitemiz çalışanlarını teşvik için paylaşıyorum.” açıklamasıyla bağışa katıldığını bildirdi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Aysun Bay Karabulut da kampanyaya katıldığını şu mesajla duyurdu:
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu Biz Bize Yeteriz kampanyasına, Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Yekta Saraç’ın öncülüğünde 1 maaşımla katılıyorum. Malatya Turgut Özal Üniversitesi ailesi de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bu anlamlı kampanyasının destekcisidir. Biz büyük Türkiyeyiz. Biz büyük bir Aileyiz…” açıklamasıyla, kampanyaya katıldıını bildirdi.

ÇINAR 5 MAAŞINI BAĞIŞLADI
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Koronavirüs (KOVİD-19) salgınıyla mücadele kapsamında başlattığı ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına 5 aylık maaşını bağışlayarak destek verdi.

Millet olarak birlik, beraberlik, dayanışma ve kenetlenme ruhuyla hareket ettikleri zaman her türlü zorluğun üstesinden geldiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de etkisini artıran Koronavirüs (KOVİD-19) salgınıyla mücadele kapsamında her türlü tedbirin alındığı bu zorlu dönemde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına bir nebzede olsa destek olmak adına 5 aylık maaşımı bağışlama kararı aldım. Kadim medeniyetimizin temelinde yer alan birlikte hareket etme, dayanışma ve kenetlenme ruhuna en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu kritik dönemde herkesin taşın altına elini koyması gerekmektedir. Bizlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın bu önemli çağrısıyla, Koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle ülkemizin dört bir tarafında ve kentimizde ekonomik anlamda zor günler yaşayan vatandaşlarımıza destek olmak adına başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasını sonuna kadar destekliyoruz. Millet olarak birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla hareket ettiğimiz zaman nice zorlukları hep birlikte aştık, bugünde dünya genelinde global bir tehdit haline dönüşen ve çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine yol açan Koronavirüs (KOVİD-19) salgını karşısında yine dayanışma ve kenetlenme ruhuyla hareket etmemiz gerekmektedir. Böylesine kritik dönemde birlik, beraberlik ve dayanışma ruhumuzu bir kez daha tüm dünyaya gösterme günüdür. Hayırsever vatandaşlarımızı, kamu, kurum ve meslek örgütlerimizin değerli temsilcilerini kampanyaya destek vermeye davet ediyorum. Bu vesileyle bir kez daha tüm vatandaşlarımızdan evlerinde kalmalarını, hijyen ve izolasyon kurallarına uymalarını, ev ve kişisel bakımlarına özen göstermelerini rica ediyorum. Devletimizin açıkladığı kuralları harfiyen yerine getirirsek güzel günlere daha kısa sürede hep birlikte kavuşabiliriz.” diye konuştu. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika