Dolar : Alış : 7.9415 / Satış : 7.9558
Euro : Alış : 9.4499 / Satış : 9.4669
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya10°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14911 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KORONAVİRÜSE KARŞI DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

24 Ekim 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » KORONAVİRÜSE KARŞI DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
KORONAVİRÜSE KARŞI DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Covid-19 salgını sürecinde başlatmış olduğu dezenfekte ve yol yıkama çalışmalarına devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Şaban Aşıcı, “Malatya genelinde dezenfekte ve yol yıkama çalışmalarımızı pandemi süreci ile birlikte halkayı genişleterek sürdürüyoruz. Malatya genelinde başlatmış olduğumuz yol yıkama ve dezenfekte çalışmalarının yanında gelen talepler doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarına ait binaların dezenfektesi, vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı otobüs durakları, parklar ve toplu tapıma araçları ile taksici esnafımızın talepleri doğrultusunda araçların dezenfekte edilmesi gibi çalışmaları da gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın bu süreçte hijyen ve temizlik konusuna daha fazla dikkat edilmesi hususunda özel bir hassasiyeti var. Bu çalışmalarımız sırasında Sayın Başkanımız her zaman yanımızda olmuş ve desteklerini bizden esirgememiştir. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı olarak hijyen ve dezenfekte çalışmalarımız rutin olarak devam etmektedir” dedi.

Aşıcı, pandemi sürecinde vatandaşların açıklanan kurallar doğrultusunda hareket etmeleri gerektiğini belirten Aşçı, ”Daha temiz ve nezih bir mahallede, sokakta ve şehirde yaşamak istiyorsak belirtilen kurallara uymamız gerekmektedir. Çevremizi temiz tutalım, çöplerimizi belirtilen saatlerde dışarı bırakalım ve mümkünse çöplerimizi koyduğumuz poşetlerin sağlamlığını kontrol edelim. Böylelikle oluşabilecek pis kokuların ve görüntü kirliliğinin önüne geçmiş oluruz. Çalışmalarımız sırasında yıpranmış ve kırılmış olan çöp kutularının da değişimini yapmaktayız” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika