Dolar : Alış : 7.9415 / Satış : 7.9558
Euro : Alış : 9.4499 / Satış : 9.4669
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya10°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14911 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KÖY EVLERİ YIL SONUNDA TESLİM EDİLECEK

16 Kasım 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » KÖY EVLERİ YIL SONUNDA TESLİM EDİLECEK
KÖY EVLERİ YIL SONUNDA TESLİM EDİLECEK

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Bulutlu mahallesinde depremzede aileleri için yapımı devam eden 26 adet köy evi ve 8 adet ahır inşasının çalışmalarını yerinde inceleyerek, köy evlerinin yıl sonunda hak sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

Vatandaşlarımızın kış ayını evlerinde geçirmeleri için hükümet ve yerel yönetimler olarak tüm imkanlarını seferber ettiklerini vurgulayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Malumunuz Elazığ merkezli depremden en fazla etkilenen il Malatya, ilçe ise Battalgazi ilçemiz oldu. Depremin ilk anından itibaren gerek hükümet gerekse yerel yönetimler olarak her daim vatandaşlarımızın yanında yer aldık. Şehir merkezlerinde yapılan konutların dışında köy tipi evlerin yapılması yönünde Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları vardı. Yaşadığımız deprem sonrası ve fay hattı üzerinde bulunmamız hasebiyle çelik konstrüksiyondan yapılmış, ısı yalıtımının yanı sıra kullanım açısından normal evden hiçbir farkı olmayan evlerin, bu bölgelerde yapılmasının daha uygun olacağını ifade etmiştik. Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda projeye başlamış olduk. Bulutlu Mahallesi’nde 26 tane köy tipi ev ve 8 tane ahır projemiz yapılıyor, inşallah yılsonunda da vatandaşımıza teslim edilecek. Bu çalışmaları sürekli takip ediyoruz. Vatandaşlarımızın ne ihtiyacı varsa karşılıyoruz. Muhtarlarımızın bazı talepleri var. Onları da TOKİ’ye bildireceğiz” diye konuştu.

AK Parti hükümetinin icraat hükümeti olduğunun da altını çizen Başkan Güder, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizler AK Parti hükümeti ve yerel yönetimler olarak hizmet yapıyoruz. Verdiğimiz sözlerin arkasında durmak için hükümet ve yerel yönetimler olarak gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bugüne kadar Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere AK Parti teşkilatı verdiği tüm sözlerin arkasında durmuştur. Birileri gibi 6 ayda veya 1 yılda bir gelip bölgeyi ziyaret edip herhangi bir söylemde bulunmuyoruz. Şunu özellikle belirtmek istiyorum; AK Parti hükümeti icraat hükümetidir. AK Parti, Türkiye’de değişimin, dönüşümün ve reformların adresi olmuştur” dedi. HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika