Dolar : Alış : 5.5398 / Satış : 5.5497
Euro : Alış : 6.1414 / Satış : 6.1524
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya35°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13916 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MASKİ, EBYS İLE ÇEVRE DOSTU HİZMET SUNUYOR

01 Şubat 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » MASKİ, EBYS İLE ÇEVRE DOSTU HİZMET SUNUYOR
MASKİ, EBYS İLE ÇEVRE DOSTU HİZMET SUNUYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü kullandığı Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ile kâğıttan dijital ortama taşınan işlerle ekstra iş yükünü ortadan kaldırıp kırtasiye masraflarını minimum düzeye indirdi, 4 yılda 160 ağacın kesilmesini engelledi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, sahada gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarının yanı sıra kurumsal altyapısını da güçlendirerek daha iyi hizmet sunmayı hedefliyor. Elektronik Belge Yönetim Sistemini (EBYS) hayata geçiren MASKİ bu konuda yaptığı açıklamada, bu sayede yazışmaları hızlı ve doğru bir şekilde yapıldığını, sistem ile kurum içinde yapılan yazışmalarda kullanılan kâğıt israfını önleyerek çevre temizliği ve insan sağlığına katkı sağlandığını açıkladı.

Açıklamada şu bilgiler verildi:

“Kurum içi ve dışı yazışmalarımızı hızlandıran bu sistem ile kurumda yapılan tüm yazışmaları elektronik belge olarak bilgisayar ortamında oluşturuyor. Belgeler, elektronik ortamda onaylanıp elektronik imza ile imzalanıyor. Bu sistem sayesinde ekstra iş yükünü ortadan kaldıran MASKİ, kâğıttan dijital ortama taşınan işlerle kırtasiye masraflarını minimum düzeye indirdi. Uygulama kurum içinde işlemlerin daha hızlı ve koordineli yapılmasını sağlıyor. MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından 2015 yılında uygulamaya alınan Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ile 4 yılda 160 ağaç kesilmekten kurtuldu. Bu sistem sayesinde 45 ton karbondioksitin (CO2) meydana çıkmasının önüne geçilirken, 800 kilo / litre de su tasarrufu sağlandı. Sistem sayesinde 3 ton atık engellenmiş oldu.” HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika