Dolar : Alış : 6.0463 / Satış : 6.0572
Euro : Alış : 6.7549 / Satış : 6.7670
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya27°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13750 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MHP’DEN KADINLAR GÜNÜ DOLAYISİYLE TİYATRO GÖSTERİMİ

11 Mart 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » MHP’DEN KADINLAR GÜNÜ DOLAYISİYLE TİYATRO GÖSTERİMİ
MHP’DEN KADINLAR GÜNÜ DOLAYISİYLE TİYATRO GÖSTERİMİ

MHP Kadın Kolları İl Başkanlığı’nın, kadınlar günü münasebetiyle düzenlediği, “Güçlü Kadın Huzurlu Türkiye” adlı tiyatro gösterimi Battalgazi Belediyesi Konferans salonunda gerçekleştirildi. MHP Malatya Kadın Kolları’nın organize ettiği tiyatro gösterisine, MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, AK Parti Teşkilatlandırmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ekrem Dağ, Battalgazi Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmet Sarıgül, MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emrah Yılan, BBP Yeşilyurt İlçe Başkan Adayı Ercan Altunkaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Kadın Kolları Başkanı Selma Çiçek, tiyatro gösterimi öncesinde yaptığı konuşmada şöyle dedi:

“Bugün bizlere destek veren ve buraya kadar gelen herkese teşekkür ediyorum. Kadına şiddet bu zamanda had safhada. Ve bu güzel programımızda ‘Kadına Şiddet’ konusunu işleyeceğiz. Daha sonraki yıllarda Kadına Şiddeti değilde gerçekten titreyip özüne dönen Türk milletini kendi töresini yaşayarak kadına verdiği değeri anlatacağız.”

Daha sonra MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar ‘Güçlü Kadın Huzurlu Türkiye’ adlı program için Kadın Kolları’na teşekkür ederek, “Zeki, üretken, pratik ve cesur kadınlarımız, güçlü ve huzurlu bir toplumun temel taşlarıdır. Onların hayatın her alanında varlıklarını korumaları, bir ülkenin gelişmesi ve medeniyet yarışında zirvede yer alabilmesi için hayati önem taşımaktadır. Kadın; aile ve toplumsal ilişkilerin direğidir. Bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten ekonomiye hayatın her alanında kadınların sesinin duyulması için öncelikli olarak kadına şiddetle mücadele etmek gerekir” ifadelerini kullandı. Avşar, “Atatürk’ün çağdaşlaşma felsefesinin temel direği olan kadınlarımız, ülkemizin modernleşmesi yönünden de belirleyici bir unsur olmuştur. Annelik gibi kutsal bir görevin yanı sıra iş yaşamında da önemli görevler üstlenen kadınlarımız, aile ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Kadın, iletişimin başladığı ilk kelimedir. Sohbetin, muhabbetin, kavganın, mücadelenin, galibiyetin ya da yenilginin, aşkın ya da öfkenin; bu hayatta bizi canlı tutan ne varsa hepsinin. Nene Hatun’dan yarbay Songül Yakut’a kadar şanla şerefle tarihe iz bırakan Türk siz hanımefendilerin kadınlar gününü kutluyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Tiyatro Sanatçısı İbrahim Şahin Uyumaz ve ekibinin kadınlara yönelik harika oyunuyla devam etti. MHP Malatya Kadın Kolları İl Başkanı Selma Çiçek, bugüne kadar vermiş oldukları hizmetlerden dolayı Said Yalçın ve Ertuğrul Gazi Gürhan’a plaket takdimi gerçekleşti. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika