Dolar : Alış : 7.2483 / Satış : 7.2613
Euro : Alış : 8.5299 / Satış : 8.5453
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya33°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14639 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MİLLETVEKİLİ FENDOĞLU DOĞANYOL SULAMA PROBLEMİNİ MECLİS’DE DİLE GETİRDİ

27 Haziran 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » MİLLETVEKİLİ FENDOĞLU DOĞANYOL SULAMA PROBLEMİNİ MECLİS’DE DİLE GETİRDİ
MİLLETVEKİLİ FENDOĞLU DOĞANYOL SULAMA PROBLEMİNİ MECLİS’DE DİLE GETİRDİ

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı konuşmada Doğanyol ilçesindeki çiftçilerin sulama sorunlarını dile getirdi. Doğanyol Koldere, Damlı, Burç mahallelerini ve Doğanyol merkezide kapsayan sulama suyu projesi ve Gökçe mahallesinde yapılması planlanan Gökçe Göleti’nin ödenek tahsislerinin tamamlanması ve projelere bir an önce başlanıp ilçedeki çiftçilerin rahata ulaşması gerektiğini belirtti.

Fendoğlu yaptığı konuşmada şöyle dedi:

“Doğanyol İlçemizde Çiftçilerimizin sulama problemi mevcuttur. Bu sulama probleminin giderilmesi İçin hali hazırda Koldere, Damlı, Burç Ve Doğanyol İlçe Merkez Mahalleleri için Tarımsal Sulama Projesi Ve Gökçe Göleti Projeleri bulunmaktadır.

Koldere Köyü Sulama Suyu Projesi’nde Ges (Güneş Enerji Sistemi) İle 200 Kw’ Lık bir enerji kaynağıyla tarım alanlarına sulama sağlayacaktır.

Diğer proje olan Gökçe Göleti’nin ise etüt ve sondaj çalışmaları tamamlanmıştır. Fakat yapımına henüz başlanmamıştır.

Çiftçilerimizin sulama problemini giderecek olan bu projelerin tamamlanmamış olması sulama sıkıntısı içinde olan çiftçilerimizi zor durumda bırakmaktadır.

Çiftçilerimizin sulama imkanına kavuşması için bir an önce ödenek tahsis edilerek projelerin hayata geçirilmesi gerekmektedir.” HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika