Dolar : Alış : 7.9415 / Satış : 7.9558
Euro : Alış : 9.4499 / Satış : 9.4669
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya10°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 14911 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI

27 Ekim 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI
MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası çerçevesinde Türkiye genelinde 11 Kasım’da düzenlenecek olan Milli Ağaçlandırma Günü ile ilgili toplantı Vali Aydın Baruş başkanlığında düzenlendi.

Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Battalgazi Kaymakamı Abdül Kadir Duran, Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç, büyükşehir ve ilçe belediye yetkilileri, kurum müdürleri ve muhtar dernek başkanları katıldı.

Toplantı da Vali Aydın Baruş Milli Ağaçlandırma Günü için 11 Kasım’da tüm kurumların kaymakamlıklar koordinesinde planlamalarını yapmalarını, yerel yönetimlerle ilgili kurum müdürlerinin bir araya gelerek eksikliklere mahal bırakmadan planlamalarını yaparak 11 Kasım gününe kadar hazırlıklarını tamamlamalarını söyledi.

Vali Baruş katılımcılara yönelik yapmış olduğu konuşmasında: “Toplantımızın konusu geçen yıl birincisi düzenlenen ‘11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’. Milli Ağaçlandırma Gününün anlamı da şu tüm Türkiye’de orman varlığını artırmak ve özellikle kamu kurumlarımız, yerel yönetimlerimiz koordinesinde bu ağaçlandırma, fidan dikme faaliyetlerine önem vermek ve vatandaşlarımızda ağaçlandırma konusunda bilinç oluşturmak. Bu konuda gelecek nesillerimize yeni bir miras bırakmak. Bu bilinçle birlikte çevremizde insanların nefes alabileceği yeşil alanların oluşmasını sağlamak. Bu anlamda içinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle bazı tedbirlerle birlikte 11 Kasım faaliyetlerimizi Malatya’da ağaçlandırılacak alanları tespit ederek 81 ilimiz ve ilçelerimiz ile birlikte Türkiye genelinde gerçekleştireceğiz. Türkiye ağaçlandırma konusunda çok başarılı bir ülke, son yıllarda orman varlığını ciddi bir şekilde artırdı fakat biliyorsunuz her yıl bilinçsizce davranışlardan, ihmalden kaynaklanan ve ya bazı yerlerde kasten yapılan orman yangınları nedeniyle bu ağaçlarımızın önemli bir kısmını kaybediyoruz. Hem bunu telafi etmek hem de bu ormanlarımızın oranını yukarı taşımak açısından çok önemli. Çocuklarımızda bu bilinç oluşturulduğu takdirde gelecekte ormanlarımız sahipsiz kalmaz. Malatya toprağına ve havasına nefes olalım” dedi.

Sözlerine devam eden Vali Baruş, geçen yıl “Geleceğe Nefes Ol” kampanyasının bu yıl ikincisi düzenleneceğini, ülke genelinde tam 83 milyon yeni fidan dikileceğini belirterek, “Geleceğe Nefes Ol” kampanyasına www.gelecegenefes.com

internet adresinden fidan sahiplenme veya fidan bağışlama yoluyla tüm Malatyalıları kampanyaya katılmaya davet etti.  HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika