Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya29°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 15288 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MTÜ’DE SENATO TOPLANTISI YAPILDI

18 Kasım 2020
Ana Sayfa » GÜNDEM » MTÜ’DE SENATO TOPLANTISI YAPILDI
MTÜ’DE SENATO TOPLANTISI YAPILDI

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Senato Toplantısı Rektör Aysun Bay Karabulut’un başkanlığında yapıldı. Toplantıda Malatya Turgut Özal Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) için yeni yapılacak olan kararlar belirlendi.

Alınan yeni kararlarda TÖMER’in tanınırlığını arttırmak ve daha cazip hale getirmek adına indirim uygulanacağı belirtilirken, MTÜ Öğrencileri ve Milli Sporcu Olan Tüm Öğrencilere indirim uygulanacağı belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verdildi:

“Tömer Nedir?

Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER), Türkçe’nin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla kurulmuştur ve yabancılara Türkçe’yi öğretme, Türkiye’yi ve Türk kültürünü tanıtmak amacıyla bilimsel ve çağdaş yöntemlerle hizmet vermektedir. Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı’na uygun olarak dil eğitimleri gerçekleştirilmektedir.

TÖMER, Türkçe ve diğer dünya dillerinin öğretimini sağlayarak, kurumsal ve uygulamalı bilimsel çalışmalar ve projeler yapmak, yapılan kurumsal ve uygulamalı bilimsel araştırmalardan kitap, dergi ve broşür gibi yayınları yapmayı hedeflemektedir.

Tömer bünyesinde;

Malatya Turgut Özal Üniversitesi TÖMER’de her eğitim-öğretim döneminin başında Türkçe Yeterlik Sınavı yapılmaktadır.

MTÜ Öğrencileri ve Milli Sporcu Olan Tüm Öğrencilere İndirim

Merkezimiz bünyesinde eğitim alacaklara yönelik olarak avantajlı indirim uygulamaları sunulmasıyla kardeş kursiyerlerimize %20 oranında ve üniversitemiz öğrencilerine %30 oranında indirim uygulanmaktadır. Aynı zamanda merkezimiz bünyesinde verilecek olan eğitimlerde Malatya Turgut Özal Üniversitesi personelinin kendisine/eşine/çocuklarına ve Türkiye Cumhuriyeti adına milli sporcu olan öğrencilere %30 oranında indirim uygulanması kararı alındı.

Yapılan Senato Toplantısı’nda Kariyer Planlama Eğitimi Konusuna da değinildi.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından üniversite öğrencilerinde kariyer farkındalığı yaratmak ve onlara kariyer yolculuklarında destek sağlamak için hazırlanan Kariyer Planlama Eğitimi kamu sektörü temsilcileri, özel sektör temsilcileri  sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve akademisyen konukları ile katılımcılık  esası ile işlenecek olup MTÜ bünyesinde de müfredata alınmıştır.

Üniversitenin imkanları doğrultusunda, özel ve resmi kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları, vakıflar ve mezunlar derneği gibi paydaşlarla ulusal ve uluslararası iş birlikleri gerçekleştirerek, ortak projelerin geliştirilmesini ve yürütülmesini sağlayacak olan MTÜ-KAMER, Malatya Turgut Özal Üniversite öğrencilerine ve mezunlarına yönelik, kariyer gelişimlerine katkı sağlayacak mesleki ve kişisel birikimlerini ifade etmeleri için gerekli olan eğitim faaliyetlerini ve tanıtım toplantılarını, gerektiğinde Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile iş birliği yaparak gerçekleştirebilecek.” HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika