Dolar : Alış : 5.6316 / Satış : 5.6417
Euro : Alış : 6.3340 / Satış : 6.3454
HAVA DURUMU
hava durumu

malatya33°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 15 Kategoride 13872 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

NARKOTİK’TEN ‘UYUMA’ PROJESİ

05 Nisan 2019
Ana Sayfa » GÜNDEM » NARKOTİK’TEN ‘UYUMA’ PROJESİ
NARKOTİK’TEN ‘UYUMA’ PROJESİ

Malatya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü “UYUMA” projesini tanıttı. Yapılan çalışmalarla uyuşturucu ve uyarıcı madde suçları ile etkin mücadele edilmekte ve yapılan operasyonlarla uyuşturucu tacirlerine ağır darbe vurulduğu belirtilerek konuyla ilgili Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Sokak bazlı mücadelede vatandaşlarımızın desteği son derece önem arz etmekte olup bu kapsamda İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde UYUMA Projesi hazırlanmış ve uygulamaya konulmuştur. Vatandaşlarımız akıllı telefonlarına indirebildikleri uygulama ile şahit oldukları uyuşturucu madde alışverişini ihbar edebilmekte ve ekiplerimiz tarafından anında müdahale edilmektedir. Bu kapsamda hazırlanan tanıtıcı afiş ve broşürlerin dağıtılmasına başlanmıştır. Ayrıca Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce saha mücadelesinin yanı sıra vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirici eğitimlere de yoğun bir şeklide devam edilmektedir.

Bu kapsamda Aileler, Öğretmenler, Belediye Personeli ve tüm kamu personellerine yönelik Narkorehber eğitimi verilerek toplumumuzun bu konuda farkındalığının arttırılması hedeflenmektedir.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce ilimiz genelinde 2019 yılının ilk üç ayında 2010 kişi olmak üzere bugüne kadar Malatya genelinde toplam 5300 kişiye bu eğitimler verilmiştir. Uyuşturucu ile mücadelede vatandaşlarımızın duyarlılığı ve ortak sorumluluğumuzla daha mutlu ve daha güçlüyüz.” HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika